Aksaray Eğitimciler Derneği’nden güldüren program

Aksaray Eğitimciler Derneği, Öğretmenler Günü öncesi üyelerine yönelik bir program düzenledi.

Aksaray Eğitimciler Derneği, Öğretmenler Günü öncesi üyelerine yönelik bir program düzenledi. Programda Atalay Demirci’nin esprileri katılımcıları güldürdü.

Aksaray Üniversitesi konferans salonunda düzenlenen programı izleyenler arasında Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Aksaray Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, İl Emniyet Müdürü Halis Böğrücü ve yaklaşık 2000 davetli yer aldı. Yaklaşık 2 saat süren gösteride öğretmenler, Demirci’nin esprileri ile eğlenceli dakikalar yaşadı. Program sonrasında kameralar karşısına geçen Atalay Demirci, çok keyifli dakikalar yaşadıklarını ifade etti.

Öğretmenler için Aksaray’da olduklarını dile getiren Demirci, “Eğitim Gönüllüleri Derneğimiz sağ olsunlar buluşturdular, bayağı da kalabalıktı. Öğretmenler Günü vesilesi ile dizayn edilmiş bir programdı. Çok keyifli idi. Seyirci çok iyiydi. Tempo hiç düşmedi. Tepkiler çok çok güzeldi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Batı’dan Doğu’ya giden öğretmenlerimiz var. Evini, ailesini bırakıp yurt dışına gidenler var. Allah herkese davasında öyle samimi olmayı, ihlaslı olmayı nasip etsin. Ancak böyle dua edebiliriz.” dedi.

Aksaray Eğitimciler Derneği Başkanı Cemil Hüyük ise Muharrem ayı sebebiyle toplumun her kesiminden insanı bir araya getirdiklerine dikkat çekerek, şunları kaydetti: “Milletlerin ruh ve karakterini şekillendirmede etkin rol oynayan öğretmenlerin bu işlevlerini yerine getirebilmesinde onların üretkenliğinin önemli bir etkisi vardır. Bu işlevini layıkıyla yerine getiren öğretmenler için “bütün bir toplum onların eseridir.”

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta da “Şimdiden 24 Kasım öğretmenler gününü yürekten kutluyorum.Öğretmenlerimiz adına ne söylesek az onların yerini hiçbir şey tutamaz.Hele ilkokul öğretmenlerinin insanların üzerinde silinmez bir etkisi ve emekleri var.Bu vesile ile olsa da sizlerle beraber olmağının mutluluğunu yaşıyoruz dedi.” diye konuştu.

Program çıkışında katılımcılara aşure ikram edildi.