Aksaray Üniversitesi’nden anlamlı bağış

Sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veren Aksaray Üniversitesi (ASÜ), yine önemli bir projeyi hayata geçirdi ve merkeze bağlı Dikmen köyünde bulunan Oğuzata İlkokulu Kütüphanesi'ne bin 71 adet kitap bağışladı.

Sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veren Aksaray Üniversitesi (ASÜ), yine önemli bir projeyi hayata geçirdi ve merkeze bağlı Dikmen köyünde bulunan Oğuzata İlkokulu Kütüphanesi’ne bin 71 adet kitap bağışladı.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, kitapların Oğuzata İlkokulu’na teslim törenine bizzat katıldı. Çocukları sınıflarında ziyaret eden ve onlara çeşitli nasihatlerde bulunan Rektör Acar, “İyi şartlarda yaşamanın en önemli yolu okumaktır. Sadece derslerde değil; her zaman, her yerde mutlaka kitaplarınızı okuyun” dedi. Kısa açıklamanın ardından ASÜ Rektörü ve diğer katılımcılar çocuklara kitap hediye etti, ilkokul sıralarına oturarak kısa süreliğine geçmişe gitti. Rektör Acar daha sonra ilkokul kütüphanesini inceledi. Kütüphanenin yeni kurulduğunu ve içinde hiç kitap olmadığının kendilerine bildirildiği söyleyen ASÜ Rektörü, bağışın hikâyesini şu şekilde anlattı: “ASÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Şubat Ayında “Okusun da Büyüsün” isimli bir kitap toplama kampanyası başlattı. Çoğunluğu ASÜ öğrencisi çok sayıda bağışçı bu kampanyaya destek verdi. Milli Eğitim Müdürlüğü ile temasa geçtik ve bizlere, kitapların bağışı için en uygun okulun Oğuzata İlkokulu’nun Kütüphanesi olduğunu bildirdiler. Arkadaşlarımızın da yoğun gayretleri ve çalışmalarıyla bu aşamaya geldik. Üniversite olarak sosyal sorumluluk projelerini önemsiyoruz.”

Kütüphaneye bağışlanan kitaplar ilkokul 1-4 arası hikâye ve ders kitaplarıyla, sözlük ve atlas gibi kaynaklardan oluşuyor. Dikmen Köyü’nde düzenlenen törene Milli Eğitim Müdür Vekili, Öğretmenler, ASÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Elif Abacı ve Kütüphane çalışanları katıldı.