Akşener: Akşener’in otobüsüne binerim

İnce, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili açıklama yaptı.

CHP'nin 24 Haziran'daki seçimlerde yarışacak olan cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili açıklama yaptı ve Akşener'in 2. tura kalması durumunda kendisini destekleyeceklerini belirtti.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, annesinin memleketi Rize'de düzenleyeceği miting öncesi Trabzon'da basın toplantısı düzenledi.

"AKŞENER'İN OTOBÜSÜNE BİNERİM"

İnce'nin konakladığı oteldeki toplantıya muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve gazeteciler katıldı. İnce, "Meral Akşener'in ikinci tura kalması durumunda destekler misiniz?" sorusuna, "Beni yardımcısı yaparsa destek olurum. Öyle bir kompleksim yok benim. Hiç düşünmeden beni yardımcısı yaparsa otobüsün üstüne binerim. Onunla karış karış memleketi gezerim otobüsün üstüne çıkıp ona oy isterim. Bu iş koltuk değil memleket meselesi" şeklinde cevap verdi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Muharrem İnce, basın toplantısında son soruya cevap veremeyince katılımcılardan biri "İki dakika bekleyemez misiniz" diye sordu. İnce,"Cuma'ya yetişeceğim, hoca beklemez" cevabını verdi.

TÜRKİYE