Akşener: MHP darbeci gibi gösteriliyor

MHP'lileri darbe yandaşı gibi göstermek kimsenin hakkı da haddi de değildir ...

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, ”MHP’lileri darbe yandaşı gibi göstermek kimsenin hakkı da haddi de değildir” dedi.

12 EYLÜL’DE EN BÜYÜK BEDELİ MHP ÖDEDİ

Akşener, partisinin Bilecik İl Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, 12 Eylül darbesinin en büyük bedelini MHP’nin ödediğini savundu.

”MHP’liler bu bedeli öderken ‘of’ demedi” diyen Akşener, şöyle devam etti:

”12 Eylül buldozer gibi geçtiğinde bazıları masanın altına saklandı. 12 Eylül ihtilalinin en zor zamanında, en kuvvetli paşaların ortalığı kasıp kavurduğu bir zamanda herkesin büküldüğü bir zamanda MHP’nin içinden muhbir çıkmadı, pişman olan kişi de çıkmadı. MHP’lileri darbe yandaşı gibi göstermek kimsenin hakkı da haddi de değildir” dedi.

İŞSİZLİK YÜZDE 30

Konuşmasında ekonomik duruma da değinen Meral Akşener, Türkiye’de işsizlik oranın resmi rakamlara göre yüzde 16, gayri resmi rakamlara göre ise yüzde 30’u bulduğunu ifade etti.

Türkiye yüzde 6.5 oranında küçüldüğünden her 10 kişiden 3’ünün ekonomik problem yaşadığı yönündeki görüşünü aktaran Akşener, şunları söyledi:

”Her 100 kişiden 40’ı ekonomik zorluklar çekiyor demektir. ‘Türkiye fakirleşiyor dediğimiz zaman Türkiye’de herkes fakirleşiyor’. Hayır öyle bir şey yok. Halk fakirleşiyor. Fabrikalar ürettiklerini satamadıkları için, işçileri çıkarıyor. Kriz her yeri vurdu, Hindistan ve Çin’i vurmadı. Niye vurmadı? Üretimi arttırdılar da onun için. Kriz bizde teğet geçti. Doğrudur. Böyle baktığınız zaman Başbakanı ve ailelerini, yakınlarını kriz teğet geçmiş olabilir. Ama burada çiftçilik yapan, işçilik yapan, çocuk okutan, tencere kaynatan insanlara kriz teğet geçti mi, orası başka.”