Akşener, seçim beyannamesini açıklıyor

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, seçim beyannamesini açıklıyor.

24 Haziran'daki seçimler için siyasi partilerde hareketlilik devam ediyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin seçim beyannamesini açıklıyor.

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Ankara Spor Salonu'nda partisinin ''Milletle Sözleşme'' adını taşıyan seçim beyannamesini açıklıyor.

Akşener'in açıklamalarından satır başları şöyle:

''Milletimize hizmet uğruna bizimle yürüyen kıymetli yol arkadaşlarım. Bugün burada Türkiye'ye rahat bir nefes aldıracak her bir insanımıza umut veren ülkemizdeki boğucu iklimi değiştirip iyi ki bu bizim ülkemiz dedirtecek yol haritamızı paylaşacağız. Yol haritamızın adını 'Milletimizle Sözleşme' koyduk. Türkiye'yi yönetme anlayışımızı özetleyen bir isim olsun istedik. Toplumda birlik ekonomide güven yönetimde liyakat olmazsa olmazımız dedik. Emeklilerimizin dertlerine öncelik verdik. Şartlar ağır insanlarımız umutsuzdu. Demir dağları delen eller burada. Milletimizin rahat bir nefes alması için bir sözleşme hazırladık.

''O DEĞERİ TAŞIYACAK OLAN DEMOKRATİK PARLAMENTER SİSTEMDİR''

Hiç kimse milletten büyük değildir. Adalet herkes içindir ve hukuk kurumları hepimize eşit mesafededir. Cumhuriyet ve demokrasi tek kişinin eline bırakılmayacak kadar değerlidir. O değeri taşıyacak olan da demokratik parlamenter sistemdir. İnsanın iyiliğini ve devletin güvenliğini önde tutmayan hiçbir plan ve projenin altına imza atılamaz. İnanç ifade ve teşebbüs özgürlüğü anayasal güvence altındadır. Devletin görevi insanın evinde mutlu yatağında huzurlu sokakta güven içinde yaşamasını sağlamaktır. Bulunduğumuz her yerde cehaleti yıkıp bilgiyi kapışarak bölüşmeyi yıkıp adil biçimde bölüşmeyi ilke edinmiş medeniyetin temsilcileriyiz. Bizi diğer milletlerden üstün kılan hasletlerimizi yeniden hatırlamak hatırlatmak zorundayız. Tarih bizden başka bir bin yıllık kardeşliğe şahitlik etmemiştir.

''HER GÜN KRİZ ÇIKARAN SORUNLU DEVLET YERİNİ SORUMLU DEVLETE BIRAKMALIDIR''

Bizler bu sözleşmeyi hazırlarken bizi biz yapan değerlerimizi yeniden hatırlatmak istedik. 81 milyon insanımızın herbiri için devlet korkunun aykıtı olarak görülmesin. Her gün kriz çıkaran sorunlu devlet yerini sorumlu devlete bırakmalıdır. Dünya yepyeni bir çağa girdi. Bu yeni çağda yeni teknolojilerle uyum sağlayacak insanlar devletler ayakta kalacak.''

NTV