Aksu Kent Konseyi kuruldu

Antalya'nın Aksu ilçesinde kent konseyi kuruldu.

Antalya’nın Aksu ilçesinde kent konseyi kuruldu.

Aksu Kent Konseyi’nin ilk genel kurulunda Hasan Efe Üstün’ün son anda çekilmesi ile seçime tek liste giren Turan Şahin, başkan oldu. Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım, daha önce oluşturulan ve ağırlıklı Antalyalılardan oluşan listeyi şaibe olmaması için iptal ettiklerini söyledi.

Hasan Efe Üstün’ün listesinin çekilmesi ile genel kurulda tek liste olarak yarışan Turan Şahin ilçedeki konseyin başkanı oldu. Genel kurula yoğun ilgi oldu.

    Aksu Belediye Başkanı Yıldırım, 4 yıldır şeffaf belediyecilik yaptıklarını, kent konseyi sayesinde katılımcı bir belediye olacaklarına inandığını açıkladı. Yıldırım, “Ben konseye başkan bile olmadım ki kendi kendimizi denetlemeyelim diye. Kent Konseyi belediyeyi rahatça denetlesin istedim. Konsey sayesinde Aksu Belediyesi’ni Aksu halkı denetleyecek.” dedi.

Başkan seçilmesinin ardından açıklama yapan Turan Şahin, “Biz dünyaya pırıl pırıl yansıyan bir Aksu istiyoruz. Belediye Başkanımıza katkılarından dolayı teşekkür ederim. Demokratik bir seçim oldu ve kazanan Aksu oldu. Nasırlı ellerimle karşınızdayım, ilçemizin gelişmesi için konsey olarak elimizden gelen tüm çabayı ortaya koyacağız.” diye konuştu.

    LİSTE AKSULULARDAN OLUŞTU

    Turan Şahin’in yürütme kurulu asil üyeleri şu isimlerden oluştu: Sadık Çetinkaya, Alim Uysal, İbrahim Baki Gülcü, Cevdet Metin, Musa Koç ve Durmuş Gökmen. Yedekler ise Sancar Biçikci, Hüseyin Horzum, Hakan Yıldırım, Bekir Doğan, Hüseyin Bulut, Süleyman Oğman ve Salim Kartal. Kent Konseyi’nin gençlik meclisine ise Tülay Ateş, Mehmet Şahbaz seçilirken Kadın Meclisi Fatma Karabelen ve Derya Kasım Bilge’den oluştu.