Aktif Sanayiciler’den Ankara Kalkınma Ajansı’na ziyaret

Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği yönetimi, Ankara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Mustafa Lale'yi ziyaret etti.

Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği yönetimi, Ankara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Mustafa Lale’yi ziyaret etti.

        Ankara Kalkınma Ajansı’nda gerçekleştirilen görüşmeye Ankara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Mustafa Lale, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Bayraktar ve dernek yöneticileri katıldı. Görüşmede, Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Ufuk Bayraktar, dernek çalışmaları hakkında bilgi sundu.
Üyelerinin çoğunun sanayi ve imalat sektörlerinde faaliyet gösterdiğini söyleyen Bayraktar, dernek olarak Ar-Ge ve sosyal yardımlaşma projelerine çok önem verdiklerini dile getirdi.

        Ankara Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanı Mustafa Lale de sanayicilerin artık yüksek katma değerli ürünlere yönelmeleri gerektiğinin altını çizdi. Üretimde yüksek teknolojili ürünlerin payının artırılması gerektiğini söyleyen Lale, ülkenin en önemli sorunu olan cari açığın ancak bu yolla kapatılabileceğini belirtti.

        Görüşme sonunda Bayraktar, Lale’ye dernek adına bir plaket ve yerli malı kullanımına dikkat çekmek için hazırlanan bir ‘Türk malı kullanıyorum’ yazılı levha takdim etti.