AKÜ’de labaratuvar ve 3 bin kişilik yemekhanenin temeli atıldı

Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin(AKÜ) Mühendislik ve Teknoloji Fakülteleri laboratuvar binasıyla 3 bin kişilik merkezi yemekhane binasının temeli düzenlenen bir törenle atıldı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin(AKÜ) Mühendislik ve Teknoloji Fakülteleri laboratuvar binasıyla 3 bin kişilik merkezi yemekhane binasının temeli düzenlenen bir törenle atıldı.

Törende konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu, AKÜ’nün her gün gelişmesi ve kendini yenileyerek bölgesinde Türkiye’nin saygın bir yere sahip olmasının kendilerini onurlandırdığını söyledi. 40 bine yakın öğrencinin hatırı sayılır bir güç demek olduğunu ifade eden Balkanlıoğlu, “Üniversitemiz, başta ekonomik, sosyal ve ticari olmak üzere her açıdan faydalı bir oluşum. Bize gelen 40 bin öğrenci Türkiye’nin her yerinden geliyor. Hatta artık ünümüz ülke sınırlarını da aştı. 400’e yakın yabancı öğrencimiz var. Dolayısıyla Afyonkarahisar’ın namı her yere yürüyecek.” dedi.

Balkanlıoğlu, temeli atılan laboratuvarların araştırma, geliştirme açısından üniversiteye, ülkeye çok büyük imkân sağlayacağını belirtti. Balkanlıoğlu, “Burada birçok patente ve buluşa imza atılacaktır. Bu anlamda da hocalarımıza ve öğrencilerimize büyük gayret düşüyor. Bizler de elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışacağız.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali İrfan Balkanlıoğlu ve protokol üyeleri ile birlikte butona basarak binaların temelini attı.

Temel atma törenine Vali İrfan Balkanlıoğlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Polis MYO Müdürü Müjdat Karagöz, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, AKÜ Rektör Yardımcısı, Prof. Dr. Hakkı Yazıcı, Müteahhit Firma yetkilisi Mehmet Ali Karadağ ile il protokol üyeleri, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.