Akümülatör üreticileri ile bayiler APAK’i tartisacak

Bilgilendirme toplantilarinin ilk ikisinin Istanbul ve Ankara'da yapildigini belirten Akümülatör ve Geri Kazanim Sanayicileri Dernegi Yönetim Kurulu Baskani Abdurrahman Acar konuştu.

Bilgilendirme toplantilarinin ilk ikisinin Istanbul ve Ankara’da yapildigini belirten Akümülatör ve Geri Kazanim Sanayicileri Dernegi Yönetim Kurulu Baskani Abdurrahman Acar, “Izmir’de üçüncüsünü gerçeklestirilecegimiz toplantiya, Izmir ve Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren akü üreticisi olan tüm kuruluslarin üst düzey yöneticileri, akü satisi yapan bayiler ve çevre il müdürleri katilacak.

AKÜDER Yönetim Kurulu olarak hazir bulunacagimiz toplantida, APAK’in (Atik Pil ve Akümülatörlerin Kontrolü Yönetmeligi) getirdigi yükümlülükleri anlatip, tartisacagiz. Yönetmelik ülkemizdeki mevcut düzeni adeta kiracak. Bugüne kadar Türkiye’de bir hurda düzeni vardi, bundan sonra Avrupa Birligi’ne uyumlu olacagiz. Yeni yönetmelik, akümülatör üreticilerine, bayilere, saticilara ve tüketicilere kadar herkese çesitli yükümlülükler getiriyor. Tüm bunlari yarin ki toplantida tartisacagiz” diye konustu.