Akupunktur bebek özlemini gideriyor

Akupunktur sadece zayıflama, sigarayı bırakmada etkili değil; Dr. Özgür Evren Ersoy, bu teknikle yıllardır çocuk özlemi çeken hanımların dertlerine çare buluyor.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul edilen ve dünyanın değişik ülkelerindeki üniversitelerde kürsüsü bulunan akupunktur, ülkemizde maalesef sadece kilo vermek veya sigarayı bırakmak isteyenlerin başvurduğu bir yöntem olarak kabul ediliyor. Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra, Çin ve Avusturya’da akupunktur üzerine master yapan Dr. Özgür Evren Ersoy, Bakırköy’deki muayenesinde hastalarına migren, astım tedavisi uyguluyor. Ersoy bununla da kalmayarak, Çin mucizesi olarak tanınan ve alternatif tıbbın bir dalı olan akupunkturu hamile kalamayan bayanların hizmetine sunuyor. Dr. Evren Özgür Ersoy’u en çok üzen nokta ise İstanbul’da 300’ün üzerinde akupunktur merkezi olmasına rağmen bunlardan ancak 20’sinin Sağlık Bakanlığı’nın yeterlilik belgesine sahip olması…

ÇOCUKLARIN ALTINI ISLATMASINA SON

Akupunktur, altını ıslatan çocuklarla, migren ve astım şikayeti olanların da imdadına yetişiyor. Ersoy, çocukların iğneden korkacağını göz önünde bulundurarak, akupunktur tedavisinde iğne yerine lazeri kullanıyor. Vücuttaki uyarı merkezlerine lazer uygulayan Ersoy, birkaç seans sonunda altını ıslatan çocuklarda sonuca ulaşıyor.

Sağlı Bakanlığı Akupunktur Üst Kurulu’ndan yeterlilik belgesi alan sayılı Akupunktur uzmanından biri olan Ersoy, ülkemizde Transkutanöz Mezodermik Tedavi (TMT) yöntemini uygulayan ilk doktor.

Çocuk sahibi olamayanlara müjde

Yıllardır tedavi gören, ancak bir türlü hamile kalamayan 5 anne adayının, uyguladığı tedavi yöntemiyle hamile kalmasını sağlayan Dr. Özgür Evren Ersoy, tedavisindeki püf noktanın anne adaylarının vücutlarında durma noktasına gelen enerji dolaşımını yeniden harekete geçirmek olarak açıkladı. Ersoy şunları söyledi: ”Bana başvuran hastaların, tüp bebek dahil, tıbbın bütün imkanlarını tüketmiş olmaları gerekiyor.

Akupunkturu en son çare olarak uyguluyorum. Gerekirse hamile kalamama şikayeti ile bize başvuran hanımın eşine de akupunktur uygulayarak, erkeğin sperm sayısını artırıp, spermlere hareketlilik kazanmalarını sağlıyorum. Akupunktur yöntemiyle 47 yaşında, hâlâ anne olamamış bir hastam annelik duygusunu tattı ve çocuğuna benim adımı koydu”