Akyazı’nın yeni kaymakamı Ballı SAGİAD’ı ağırladı

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu'na (MARİFED) bağlı olarak faaliyet gösteren Sakarya Sanayici ve Girişimci İşadamları Derneği (SAGİAD) Akyazı Şubesi yönetim kurulu üyeleri, Akyazı Kaymakamlığı'na atanan Kamuran Mustafa Ballı'yı makamında ziyaret etti.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu’na (MARİFED) bağlı olarak faaliyet gösteren Sakarya Sanayici ve Girişimci İşadamları Derneği (SAGİAD) Akyazı Şubesi yönetim kurulu üyeleri, Akyazı Kaymakamlığı’na atanan Kamuran Mustafa Ballı’yı makamında ziyaret etti.

Hasanbeyli, Yusufeli, Kozluk ilçelerinde kaymakam olarak görev yaptıktan sonra Dernekler Dairesi başkan yardımcılığında bulunan, Sakarya ili Akyazı ilçesine atanan Kaymakam Mustafa Ballı, “Akyazı ilçesi hakkında burada görev yapan meslektaşlarımızla görüş alışverişlerinde bulundum. Akyazı, yeşillikler içinde güzel bir ilçe. Sivil toplum örgütleri ve resmi kuruluşların hepsi başarılı olmak için birbirinin yardımına ve işbirliğine ihtiyaç duyar. Bu bir bayrak yarışıdır. Akyazı halkıyla elbirliği yaparak, bırakılan bayrağı bulunduğu yerden daha ileriye götürmek olacaktır.” şeklinde konuştu.

SAGİAD Başkanı Hüseyin Kav ise Kaymakam Ballı’ya çiçek takdim ederek, yeni görev yerinde başarılar diledi. Kav, “SAGİAD Akyazı Şubesi, MARİFED yoluyla TUSKON’a bağlı bir dernektir. Bu sayede dünyanın birçok ülkesinden binlerce iş adamı bu bağlantılarla yeni iş sahaları ve imkânlara sahip olmaktadır. Akyazı’yı şehir içinde ve ülke çapında temsil edebilen, Akyazı’nın menfaatleri doğrultusunda her zaman bir arada olabilmeyi ve her zaman her platformda bir araya gelebilmeyi sistemli bir işleyiş ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bizler de köprü görevi görerek, iş adamlarımıza katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu çerçevede, hedeflere kurduğumuz komitelerle ulaşacağız.” dedi.

SAGİAD Başkan Yardımcısı Metin Sert de yurt dışı seyahatlerinin, hayata ve ticarete bakış ufkunu önemli oranda geliştirdiğinin altını çizdi. Sert, şöyle dedi: “Yurtiçi ve yurt dışı geziler düzenleyerek iş adamlarının ufkunu açmayı hedefliyoruz. Bölgedeki iş dünyasının hacmini artırmak ve ivme oluşturmak azmindeyiz. Dünyadaki gelişimi takip ve başarımızı sürdürmek için eğitimli, donanımlı, kültürlü ve dürüst kadrolardan oluşan Akyazı iş adamları ekibimizle de güzel işlere imza atacağız.”

Kaymakam Mustafa Ballı da “Sivil Toplum Kuruluşların sinerji oluşturmasıyla, huzur buluruz, huzur veririz.” dedi. Ballı, bölgenin ve özellikle de Akyazı’nın potansiyel bir cevher durumunda olduğunu dikkat çekerek, iş adamlarına önemli öğütlerde bulundu. Sosyal hayatta ve bilhassa ticari hayatta, muvaffakiyetin şifrelerinin kolektif harekette olduğunu dikkat çeken Kaymakam Ballı, beraber ve yardımlaşarak hareket edilmesi sayesinde Akyazı’nın daha hızlı yol kat edeceğine inandığını belirtti.