Akyürek başarıyı ödüllendirdi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ÖSS'de ilk 100'e giren Konyalı öğrencileri birer altın ve Onur Belgesi ile ödüllendirdi.

Akyürek, Öğrenci Seçme Sınavı’nda (ÖSS) ilk 100’e giren Konyalı öğrencileri ödüllendirdi. Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında öğrencileri kabul eden Akyürek, ÖSS’de başarılı olan öğrencilerin Konya’nın gururu olduğunu vurguladı. Akyürek, bu öğrencilerin üniversite hayatlarında da başarılı olacaklarına inandığını kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi olarak başarılı öğrencilere verdikleri eğitim yardımlarının bundan sonra da artarak devam edeceğini vurgulayan Başkan Akyürek, Konya’nın bu yıl ÖSS’de başarılı ilk 5 şehir arasında yer aldığını, bu başarının artması için hep birlikte çalışılması gerektiğini belirtti. Başkan Akyürek, Konya’nın başarısının artması için eğitime ve okullaşmaya destek verdiklerini söyledi. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Başkan Akyürek, sadece meslek sahibi olmanın yetmeyeceğini, sahip olunan meslekte ülkeye hizmet etmenin son derece önemli olduğunun altını çizdi. Dereceye giren öğrencilere tek tek hangi üniversite ve bölümü tercih edeceklerini soran Akyürek, şampiyonlara yoğun ilgi gösterdi. Öğrencilerin disiplinli çalışmalarını bundan sonra da devam ettirmelerini isteyen Akyürek, öğrencilerin başarısında emeği geçen öğretmenlerini ve ailelerini de tebrik etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, kabulün ardından ÖSS’de ilk 100’e giren 10 öğrenciyi birer altın ve Onur Belgesi ile ödüllendirdi. Ödül alan Mehmet Demirtaş, Filiz Yetişir, Hakan Çağrı Aksoy, Mehmet Sığırcı, Emine Yücel, Nurettin Yıldırım, Okan Kurşun, Mustafa Çabuk, Veli Koç, Zeynep Esra Koca’nın sevinçli oldukları oldukları gözlendi.