Alanya’da Kutlu Doğum kutlaması

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Alanya Müftülüğü'nce düzenlenen konserde Diyanet İşleri Başkanlığı(DİB)'nın Türk Tasavvuf Musiki Korosu Şefi ve ekibinin söylediği ilahi ve kasidelerle katılımcıları coşturdu.

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Alanya Müftülüğü’nce düzenlenen konserde Diyanet İşleri Başkanlığı(DİB)’nın Türk Tasavvuf Musiki Korosu Şefi ve ekibinin söylediği ilahi ve kasidelerle katılımcıları coşturdu.
Alanya Müftülüğü Hz. Muhammed (sav)’in doğumunun 1440. yıl dönümü nedeniyle Bera Alanya Oteli’nde program düzenledi. Programa Nurettin Pak’ın Kur’an-ı Kerim okumasıyla başlandı. Ardından Türk Tasavvuf Musikisi Korosu Şefi Koca birbirinden güzel ilahi ve kasideler seslendirdi. Hz. Peygamber (sav) adına yazılan kasidelere salonu dolduran katılımcılar da eşlik etti. Duygulu anların yaşandığı programda bazı davetliler gözyaşlarına boğuldu.
Alanya Müftüsü Ahmet Hamdi Başpınar, yaptığı konuşmada, Hz. Muhammed(sav)’in yaşam boyunca her yönüyle insanlara örnek olduğunu belirterek, “O kim. Allah’ın sevgilisi. Allah-u Teâlâ sevgilisine, en sevdiğine böyle imtihanlar yaşatmış. O halde bütün insanlara örnek olan Peygamberimizin (sav) elbette hayatı böyle olacak ki biz ondan böyle örnek alabilelim. O çok ferah yaşayan olsaydı. Sıkıntı yaşayan onu örnek almazdı. Kaybedenler onu örnek almazdı. Fakirler yine onu örnek alacak. Çünkü karnına taş bağlardı açlıktan. Zenginler yine onu örnek alacak. Çünkü eline imkân geçtiği zaman cebinde parası olduğu zaman uyku gözüne girmemiş.” diye konuştu.
DİB Türk Tasavvuf Musikisi Korosu Şefi Koca ve ekibinin verdiği konserde, İlçe Kaymakamı Hulusi Doğan eşi Zehra Doğan, Emniyet Müdürü Erkan Dur ve eşi Yasemin Dur, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Kerim Aydoğan, siyasi parti başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.