Alanya Devlet Hastanesi’nde yangın tatbikatı

Antalya'nın Alanya ilçesinde Devlet Hastanesi'nde itfaiyenin düzenlediği yangın söndürme ve hasta kurtarma tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Antalya’nın Alanya ilçesinde Devlet Hastanesi’nde itfaiyenin düzenlediği yangın söndürme ve hasta kurtarma tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Alanya İtfaiye Müdürlüğü ve Alanya Devlet Hastanesi işbirliğinde yapılan tatbikatta, hastane personeli de yer aldı. Afet ve yangınlara karşı alınması gereken önlemlerle ilgili yapılan tatbikatta hasta yakınları da hasta olarak tatbikata katıldı. Yaklaşık 20 kişinin katıldığı tatbikatta hastanenin 3. katında mahsur kalan hastalar, itfaiye ekipleri ve sağlık personelleri tarafından indirilerek ilk müdahalesi yapıldı. Hastane yöneticileri tatbikat ile olası bir yangında personelin yangına nasıl müdahale edeceği hususunda bilinçlendirildiğini söyledi. İtfaiye Müdürü Mehmet Oral, devlet kurumlarında yapılan tatbikatların önemli olduğunu dile getirdi. Bu nedenle bugün Alanya Devlet Hastanesi’nde eğitici bir tatbikat uyguladıklarını ifade eden Oral, vatandaşların da tatbikatı ilgiyle izlemesi tatbikatı gerçekleştiren personelin tiyatro oyuncusuymuş gibi gerçeği aratmayan tatbikat yaptığını söyledi.