Alapli’da köy halki sakat vatandasi özgürlügüne kavusturdu

ZONGULDAK - Zonguldak'in Alapli ilçesi Çamlibel köyünde, dogustan ayaklarini kullanamayan Mustafa Tosun'a (45) köy halki tarafindan üç tekerlekli motosiklet hediye edildi.

Muhtar Mandaci, Mustafa Tosun’un hiçbir güvencesi olmadigi için ve yasinin ilerlemesinden dolayi koltuk degnekleriyle yürümekte zorluk çektigini gördükleri için aralarinda bir kampanya düzenlediklerini belirterek, “Onun bu durumuna seyirci kalamazdik. Biz de köy halki olarak bu duruma seyirci kalamayacagimizi düsündük ve aramizda para toplamaya basladik daha sonra ilçe esnafinin yaninda gittik. Kapisina gittigimiz kimse bizi geri çevirmedi. Topladigimiz paralarda arkadasimiza tam otomatik üç tekerlekli bir motosiklet alarak hediye ettik. Emegi geçen herkese minnettarim.” dedi.

Mustafa Tosun ise, anne ve babasinin olmagini ve 45 yildir koltuk degnekleriyle yasam mücadelesi verdigini belirterek, “Evde tek basima yasiyorum yürümekte çok zorluk çekiyordum. Basta muhtarim olmak üzere köyde yasayan vatandaslarin çok büyük yardimlari oldu. Bana bu üç tekerlekli tam otomatik motosiklet hediye etmeleriyle çok mutlu oldum. Sanki özgürlügüme tekrar kavusmus gibiyim istegimi yere artik saatlerce degil sadece birkaç dakikada gidiyorum emegi geçenlerden Allah razi olsun.” diye konustu.