Albay teşhisi koydu: Kürt isyanı falan yok!

ADD konferansında Erdal Sarızeybek, Türkiye'de aslında Kürt isyanı değil ağaların isyanı olduğunu söyledi.

Emekli Albay Erdal Sarızeybek, ”Aslında bu ülkede Kürt isyanı yok, ağaların isyanı var” dedi.

Sarızeybek, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Salihli Şubesi Gençlik Kolları tarafından Salihli Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen etkinlikte ”Demokratik Açılımlar ve Türkiye” konulu konferans verdi.

Türkiye’nin bir an önce erken seçime gitmesi gerektiği görüşünü savunan Sarızeybek, konuşmasında EMASYA Protokolü’ne de değindi. Sarızeybek, ”EMASYA, bir tehlike ya da korkulacak, ürkülecek bir şey değildir” diye konuştu.

PKK terör örgütüne ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Erdal Sarızeybek, şöyle konuştu:

”Aslında bu ülkede Kürt isyanı yok, ağaların isyanı var. Doğuda 272 aşiret var. Bu demek ki 272 tane ağa var. Mardin’de kardeş kardeşi öldürdü, 44 kişi yok oldu. Bu da federal ağalıktır. PKK, aslında güç kazanmak için öldürüyor. Böylece Doğu’da varlığını hissettiriyor. Devlet ‘kepenkleri açın’ diyor fakat PKK ‘kapatın’ dediği için açamıyorlar. Şimdiki ağalar PKK ile işbirliği yapıyor, hükümet ile işbirliği yapmıyor. Teröristler dağlarda yıllarca evlatlarımızı öldürdüler. Dağlarda yıllarca bir lokmaya ‘tamam’ deyip vahşi yaratıklar gibi yaşadılar.”

Sarızeybek, ”Teröristi dağdan indirdikten sonra kurun Anadolu’da eğitim merkezlerini, verin ellerine kazma kürekleri, toprağı kazsınlar, alınlarından bir iki damla ter aksın; alın teri ne demek bunu öğrensinler” diye konuştu.

Konferansı Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, CHP İlçe Başkanı Mazlum Nurlu, ADD Salihli Şube Başkanı Rafet Yavaş ile vatandaşlar izledi.