Aldığı parayla yakalandı!

Adana’da, bir bilgisayar hafıza kartıyla patronuna şantaj yaptığı iddia edilen özel güvenlik görevlisi aldığı paralarla birlikte yakalandı.

Alınan bilgiye göre olay, Adana-Ceyhan yolu D-400 karayolu üzerinde faaliyet gösteren bir fabrikada meydana geldi. İddiaya göre Mehmet Sait T. (24) adlı kişi, güvenlik görevlisi olarak çalıştığı fabrikanın sahibi Mehmet A.’ya elindeki hafıza kartıyla şantaj yaparak, “Bu kartın içerisindeki görüntüleri internete vereceğim ailene göstereceğim, seni tanıyan herkese dağıtacağım. Üç yıl boyunca beni işten çıkarmaman için elimde tutuyorum, çıkarırsan bu görüntüleri yayınlatacağım. Senin yüzünü kızartacağı bayanlarla çekilmiş fotoğraflarını ve görüntülerin var, seninle iki gün sonra görüşelim” diyerek işyerinden ayrıldı.

İki gün sonra tekrar görüşmeye giden Mehmet Sait T.’ye isteğini soran patronuna, “3 yıllık maaşımın toplamını ver sana kartı vereyim” dediği belirtildi. Fabrika sahibi Mehmet A. ise teklifi kabul ederek 11 bin 600 dolar karşılığında güvenlik görevlisi olarak yanında çalışan kişiden kartı satın aldı. Kartın boş olduğunu gören Mehmet A., polise giderek durumu anlattı.

Olayla ilgili çalışma başlatan Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Gasp Büro ekipleri güvenlik görevlisi Mehmet Sait T.’yi evinde yakaladı. Gözaltına alınan güvenlik görevlisinin üzerinde 10 bin dolar, evde yapılan arama da ise 2 bin 270 dolar ele geçirdi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.