Alevi ve Sünniler birlikte iftar yaptı

Anadolu Diyanet Mensupları Derneği ve Hacı Bektaşi Veli Kültür Eğitim Sağlık ve Araştırma Vakfı'nın birlikte düzenlediği 'Kardeşliğimize can feda' oruç açma programında, Alevi ve Sünniler birlikte iftar yaptı.

Anadolu Diyanet Mensupları Derneği ve Hacı Bektaşi Veli Kültür Eğitim Sağlık ve Araştırma Vakfı’nın birlikte düzenlediği ‘Kardeşliğimize can feda’ oruç açma programında, Alevi ve Sünniler birlikte iftar yaptı.

İftara katılan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuştu. Alevi-Sünni kardeşliğine değinen Yaşar, “Bugün özlediğimiz bir tablo var burada. Birlik beraber içinde yaşayabileceğimiz hangi dinden hangi mezhepten olursak olalım inancını insanların istediği gibi yaşaması, kendi görevini yerine getirmesinden daha doğal bir şey yok. İslam ülkelerinde yaşanan acıları gördükten sonra ülkemizde o acıların yaşanmaması için tüm vatandaşlarımızın Ramazan da bizim Muharrem de bizim sevgisi üzerinde birleşmesi gerekir. Sevgi etrafında cumhuriyetimizin kuruluş felsefesine dayanarak cumhuriyetimizin eşit yurttaş ilkesiyle etrafında ömür boyu yıllarca yaşayabileceğimizi ve bu ülkenin hepimize yetebileceğinin göstergesi.” dedi.

Önümüzdeki dönem seçimlere tekrar aday olacağını açıklayan Fethi Yaşar, “Seçimlerin tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum. Yenimahalle de bir dönem daha parti görev verirse yeni mahalle teveccüh gösterirse bir dönem daha adayım.” diye konuştu.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Alevi Dedesi, lokma duası yaptı.