Alevler arasinda kalan kavun ve karpuzlar kül oldu

IZMIR - Izmir'in Bornova Ilçesi'nde Murat Kurtulmus'a ait karpuz sergisinde henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayi yangin çikti.

Karpuz sergisi tamamen yanan Murat Kurtulmus, düsmanlarinin bulundugunu ve yanginin kasitli olarak çikarildigini iddia etti.
Yangin, saat 02.00 siralarinda Bornova Mustafa Kemal Caddesi numara 140 karsisinda bulunan Malatya Kavun Karpuz Pazari isimli karpuz sergisinde meydana geldi. Tamami ahsap ve bez melzemeden yapilan karpuz sergisinde, bir anda alevlerin yükseldigini gören vatandaslar, durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. Bu sirada içeride bulunan piknik tüpü büyük bir gürültüyle patladi. Patlama sesi ile birlikte çevrede bulunan apartmanlardaki vatandaslar panik yasadi. Daha sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri su sikarak yangini kontrol altina almak istedi.

Yaklasik 10 dakika süren yanginda, karpuz sergisi tamamen yanarken içinde bulunan karpuz ve kavunlarin tamami zarar gördü. Sergisinin yandiginin kendisine haber verilmesi üzerine gelen karpuz sergisi sahibi Murat Kurtulmus (52), kendisinin bulundugu yerde olmasindan rahatsiz olan düsmanlarinin bulundugunu ve yanginin kasitli olarak çikarildigini ileri sürdü. Daha önce bazi kisiler tarafindan kaçirildigini ve kendisine zorla senet imzalatilmak istendigini iddia eden Kurtulmus, toptan ve perakende satis yaptigi yerde 15 yildir bulundugunu ve zararinin 15 milyar civarinda oldugunu belirtti.

Yangin ile ilgili çalismalarin sürdürüldügünü belirten polis ve itfaiye, yanginin çikis nedeninin yapilacak incelemelerden sonra belirlenecegini kaydetti.