Alex başarıyı değerlendirdi

Alex de Souza, sarı-lacivertli ekibin her geçen yıl daha iyiye gittiğini belirtti.

FB TV’deki “Kaptan Köşkü” programında konuşan Alex, geçen sezon UEFA Kupası’nda, o zamana kadarkilerin üzerinde bir başarı elde ettiklerini, bu yıl da aynı biçimde yollarına devam ettiklerini söyledi.

Bir futbolcu olarak, gittiği her yerde başarılı olmayı ve şampiyonluklar kazanmayı istediğini anlatan Alex, şöyle konuştu:

“İstatistiklerimi artırmak istiyorum. 3 yıl önce geldiğimizde başkanımız bana, ‘2010 yılına kadar Avrupa’nın tepesine çıkmamız gerekiyor’ demişti. Dedikleri doğrultusunda gelişti herşey. Başkanımızın bize gösterdiği yoldan ilerliyoruz. Onun şu ana kadar söylediği herşey gerçekleşti. Ben de kişisel olarak bu başarılarda pay sahibi olmak ve elbette her gittiğim yerdeki gibi başarılı olmak istiyorum.”

“Maldonado daha iyi olacak”

Sarı-lacivertli futbolcu, Maldonado’nun takıma girmesiyle Aurelio’nun daha fazla hücuma çıkabildiği yorumları hatırlatılınca, “Maldonado’nun oyun karakterine baktığımızda, stoperlere yardım eden bir tarzı var. Aynı biçimde bekleri de, yani bizim şu andaki kadromuzda Roberto Carlos ve Gökhan’ı da biraz rahatlatan bir oyun tarzı var. Elbette beraber oynadığında Aurelio’yu da rahatlatan bir oyun tarzı var” dedi.

Son Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçında Maldonado’nun çok olumlu bir performans ortaya koyduğunu dile getiren Alex, “Önümüzdeki maçlarda Maldonado’nun çok daha iyi olacağına eminim” diye konuştu.