Alex: Bu takımda hepimiz suçluyuz

Fenerbahçe'nin Brezilyalı kaptanı Alex, resmi internet sitesinde yayınladığı yazıda Gençlerbirliği karşısında alınan beraberliği değerlendirirken, "Suç hepimizin" dedi.

Brezilyalı yıldız, Ankara deplasmanının “her zaman zorlu” olduğunu vurgularken, “Hayattaki ve futboldaki başarısızlıklarımız için özür veya suçlu aramanın hiçbir işe yaramadığını uzun zaman önce öğrendim” değerlendirmesinde bulundu. Fenerbahçe’nin son haftalarda iyi sonuçlar alamamasını soğuk kanlı bir şekilde herkesin analiz etmesi gerektiğini belirten Alex, “Suç hepimizin. İyisinde de kötüsünde de herkesin küçük bir payı var.” yorumunu yaptı.

Şampiyonluk yarışına atıfta bulunarak, “Önümüzde halen fırsatlar var. Ama her hafta bu fırsatlar azalıyor.” diyen Alex, her şeye rağmen daha fazla hata yapma lükslerinin olmadığına işaret etti.

Öte yandan, Brezilya liginde geçtiğimiz hafta sonu oynanan ve Palmerias’ın 4-3’lük galibiyeti ile sona eren Santos-Palmerias maçına övgüler yağdıran Alex, “Güzel goller ve serbest vuruşlar, sürat, kargaşa ve kırmızı kartlar. Bir klasik derbiden beklenen her şey vardı. Sahada kalitesi büyük bir gösteri vardı. Bu gösteriye katılan herkese tebrikler.” dedi.