Alex neden Türk oluyor!

Yerli statüsünde oynayamamasına karşın Türk vatandaşlığına neden geçmek istediği merak konusu olan Alex, bu konuya açıklık getirirken, çarpıcı sözler sarfetti.

“Doğduklarından beri buradalar ve tam bir Türk gibi yetişiyorlar. Çok iyi Türkçe konuşup, Türk okullarına gidiyorlar. Arkadaşlarının tamamına yakını Türk. Maçlarda İstiklal Marşı'nı okuyorlar”

Taraftarlardan sürekli olarak Türk vatandaşı olması konusunda istek aldığını vurgulayan Sambacı, “Bunu, beni sevdikleri için söylediklerini bildiğimden üstünde fazla durmadım. Kızlarım doğduklarından beri buradalar ve tam bir Türk gibi yetişiyorlar. Çok iyi Türkçe konuşup, Türk okuluna gidiyorlar. Buranın yemeklerini seviyorlar. Arkadaşlarının tamamına yakını Türk. Maçlarda benimle sahaya çıktıklarında taraftarla birlikte milli marşı okuyorlar. Brezilya'ya giderken, sanki ülkelerine değil de, turistik geziye gidiyor gibi davranıyorlar. Onların bu durumu beni etkiledi. Vatandaş olmayı öncelikle kızlarım için istedim. Brezilya'ya döner miyim bilmiyorum. Bunu zaman gösterecek ama kızlarımın Türk vatandaşı olmasını çok istiyorum” açıklamasını yaptı.

'Teşekkür etmenin yolu'

İnternetteki sitesine ziyaretle ilgili duygularını yazan Alex, “Gerçekten çok heyecan verici oldu. Çünkü bir devlet başkanı, çok meşguldür ve bir oyuncuyu kabul etmekten çok daha yoğun işleri vardır. Bana, eşime ve çocuklarıma Türk vatandaşlığını almamı teklif etti ve hemen kabul ettim. Bunu sadece Başbakan'a değil, Türk halkına, 7 yıldır bana karşı gösterdikleri ve her geçen gün artan sevgiye teşekkür etmenin bir yolu olarak görüyorum. Ülkenin devlet başkanından böyle bir takdir almak ve çevrendeki insanların da böyle düşündüğünü bilmek, beni ve ailemi çok memnun ediyor” diye konuştu

FANATİK