‘Alex-Tuncay’ çekişmesi

Cola Turka, yeni imaj kampanyası kapsamında, 4 büyük kulübün futbolcularını oynattığı reklam filmlerini İstanbul'da tanıttı.

Swissotel’de gerçekleştirilen lansmana, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ve yönetim kurulu üyeleri, Galatasaray Futbol Takımı oyuncuları, teknik direktör Erik Gerets, Galatasaray Cafe Crown Basketbol Takımı oyuncuları ile antrenörü Murat Özyer, Beşiktaş’tan Başkan Yıldırım Demirören dışında tüm yönetim kurulu üyeleri, Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Murat Didin, Fenerbahçe’den ikinci başkan Nihat Özdemir ile bazı yönetim kurulu üyeleri ve kaleci Volkan Demirel, Trabzonspor’dan ise başkan Nuri Albayrak, oyuncular Hüseyin Cimşir ve Gökdeniz Karadeniz katıldı.

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik’in de onur konuğu olarak bulunduğu organizasyonda çok sayıda davetli yer aldı.

Tanıtımda, Beşiktaş’tan Burak, Delgado, İbrahim Akın, Fenerbahçe’den Tuncay, Ümit Özat, Volkan, Galatasaray’dan Arda, Ümit Karan, Trabzonspor’dan ise Gökdeniz’in katılımıyla Antalya’da 3 günde çekilen ”Hep beraber” konseptli yeni Cola Turka reklam filmleri, davetlilere izlettirildi.

Son bölümde ise reklamda oynayan oyunculardan Volkan, Ümit Karan, Arda, Delgado, İbrahim Toraman va Burak’a, Ülker İçecek Grubu Genel Müdürü Şener Astan tarafından kola kutusu şeklinde hazırlanmış birer plaket hediye edildi.

Ayrıca, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın’ın, gecede Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı yöneticilerle bir süre sohbet ederek, birlikte basın mensuplarına fotoğraf vermesi dikkat çekti.

Organizasyona eşi Raquel ile birlikte gelen Beşiktaş’ın Brezilyalı oyuncusu Bobo da foto muhabirlerinin ilgi odağı oldu.

NİHAT ÖZDEMİR’DEN, GALATASARAY’A TAŞ
Organizasyona katılan spor camiasının önemli isimleri, açıklamalarıyla da geceye damgalarını vurdu.

Fenerbahçe Kulübü İkinci Başkanı Nihat Özdemir, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Galatasaray’ın, Fenerbahçe’den oyuncu alamayacağını söyledi.

Alex ile yeni mukavele yapılması konusunda sorun olup olmadığı şeklinde yöneltilen bir soruya, ”Bizim hiçbir oyuncumuzla mukavele yapma konusunda sıkıntımız yok. Ne bizim Alex’le bu konuda görüşmemiz oldu, ne de Alex’in bir talebi. Sezon sonu her şey halledilir. Alex bizim önemli bir oyuncumuz ve Türkiye’ye gelmiş en iyi oyunculardan da biri” yanıtını verirken, Galatasaray’ın bu oyuncuya talip olması konusunda da ”Bizden ne Tuncay, ne de Alex Galatasaray’a gider. Galatasaray onları alamaz” şeklinde konuştu.

UEFA Kupası’nda, Fenerbahçe’nin AZ Alkmaar ile yapacağı maça da değinen Özdemir, ”Bizim için çok önemli bir maç. İlk maçta aldığımız 3-3’lük skor dezavantaj olsa da biz ümitle gideceğiz. Eğer iyi futbol oynar ve oyunumuzu golle de süslersek, tur atlayıp Hollanda’dan döneriz” açıklamasını yaptı.

Özdemir, oyuncularına olan güvenlerine de dikkat çekerek, yerli ve yabancı oyuncularının üst düzey isimler olduğunu söyledi.

ADNAN POLAT’IN ALEX İSTEĞİ
Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, Nihat Özdemir’in açıklamalarına rağmen Alex’e olan ilgilerini tekrarladı.

Brezilyalı oyuncunun Fenerbahçe’den ayrılması halinde, kendilerinin ilgileneceklerini kaydeden Polat, Nihat Özdemir’in sözlerinin aktarılması üzerine de ”Eğer Alex Fenerbahçe’den ayrılmazsa, Nihat bey haklı olur” ifadesini kullandı.

Polat, Fenerbahçe ile aralarındaki 7 puanlık farkın kapanabilecek fark olduğunu tekrarlayarak, ”Şampiyonluk yarışı asıl şimdi başlıyor” diye konuştu.

CELAL KOLOT’TAN İDDİALI MESAJ
Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Celal Kolot, şampiyonluk yarışında sonuna kadar olacaklarını söyledi.

Önlerinde çok önemli Trabzonspor ve Galatasaray karşılaşmaları olduğunu hatırlatan Kolot, ”Mutlaka iki maçta da puan kaybetmememiz lazım. Bu rakiplerimize puan verirsek, bizim adımıza önemli kayıplar olur, ancak kesinlikle havlu atacağımız anlamına da gelmez” şeklinde konuştu.

Takımlarının, genç oyunculardan kurulu olduğunu vurgulayan Kolot, Delgado ve Ricardinho gibi yıldız isimlerinin oyuna daha fazla ağırlıklarını koymalarını beklediklerini ifade etti. Şampiyonluk yarışında geriden gelmenin de avantajları bulunduğunu belirten Kolot, ”İnşallah biz tüm maçlarımızı kazan}p hedefimize ulaşırız” dedi.

Öte yandan, Beşiktaşlı oyuncu İbrahim Toraman da yaptığı açıklamada, ligde şampiyonluk yarışının uzun bir maraton olduğuna dikkat çekerek, sona mutlu ulaşmanın önemli olduğunu söyledi.

İbrahim, ezeli rakiplerinden Fenerbahçe’ye, UEFA Kupası’ndaki AZ Alkmaar maçında başarılar diledi ve ”3-3’lük ilk maç sonucuna rağmen iyi futbol oynayıp turu geçeceklerine inanıyorum” dedi.

ERZİK’DEN ÖNEMLİ UYARI
Gecenin onur konuğu olarak açıklanan UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, futbolda giderek artan şiddet olaylarına dikkat çekti.

Sporun bütünleştirici unsurlarının birer birer ortadan kalktığından yakınan Erzik, ”Özellikle futbolun üst düzey yöneticilerinin bir araya gelip, aynı denizde ve aynı gemide olduğumuzu taraftarlara aktarması lazım” şeklinde konuştu.

Erzik, toplantıda kulüp başkanlarının bir arada olmasını beklediğini, hep birlikte poz vererek, bir dostluk gösterisi yapmayı umduğunu, ancak bunu başaramadığını sözlerine ekledi.