Alex’den Zico yorumu

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Alex, yeni teknik direktörleri Arthur Zico ile ilgili kendi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Zico’nun eski teknik direktörleri Christhop Daum’dan farklı bir taktik anlayışa sahip olduğunu kaydeden Brezilyalı futbolcu,”Görevine başlayalı daha birkaç gün olmasına rağmen, eski antrenörle arasındaki fark anlaşılıyor. İlk olarak, takımın oyun tarzını değiştirdi; iki hat halinde dört kişi ilerdeki iki forvete paralel olarak destek çıkıyor. Ikinci olarak; futbolcularla daha çok konuşuyor ve bizleri yapılanmayla ilgili bilgilendiriyor.” diye konuştu.
Takımın yeni sezon hazırlıklarını da değerlendiren Alex, şöyle devam etti: “Ukrayna takımlarından biriyle hazırlık maçı yaptık. Teknik itibariyle -benim görebildiğim kadarıyla- iyi bir oyun sergiledik. Birçok hatalar da yaptık, özellikle yeni alanlarımızla ilgili olarak ama bununla beraber göze hoş gelen bir oyun sergiledik.”

Brezilyalı futbolcu bu yılın kulüp için özel bir yıl olduğunu belirterek, 100. yılda şampiyon olmak istediklerini ifade etti. Yıldız futbolcu, İtalya’da yaşanan şike olayını skandal olarak değerlendirerek, alınan kararların diğer ülkeler için örnek teşkil etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.