Aleyna Tilki – O Sen Olsan Bari klibi olay oldu

Aleyna Tilki, Cevapsız Çınlama'dan sonra çıkardığı ikinci şarkısı O Sen Olsan Bari'ye klip çekti.

Netd'de yayınlanan klip kısa süre içerisinde 3 milyondan fazla tıklama aldı. Şarkının arenjesini Tarkan'ın ve Gülşen'in şarkılarından tanıdığımız Ozan Çolakoğlu yaparken klibin yönetmenliğini de Serdar Börcan yaptı.

Şarkının sözleri ise Ersay Üner'e ait.

Şarkının klibinin yayınlanması ile birlikte sosyal medyada da eleştiriler baş gösterdi. Klipte Aleyna Tilki'nin pijamalarla yaptığı dans ve hareketler fazla cesur bulundu. 

Hatta Ekşi Sözlük yazarlarından "burlesqueen", değerlendirmesinde pedofillere dikkat çekiyor ve işte şunların altını çiziyor:

Son klibi pedofillerin zevki için çekilmiştir. Kendisi ya da ailesi "şirin" falan sanıyosa diye dedim. Klip çekiminde 6 yaş pijamasıyla çocuksu hareketler yapmasını isteyen her kimse bilsinler ki dostları değil. Normal insanlar meh deyip geçerken çocuklara bakıp mastürbasyon yapan ya da daha kötüsü çocuklara tecavüz edenler zevk alıyor böyle tuhaflıklardan. İlluminati denen şeyi tek göz zırvalığına indirgeyip pek güzel sulandırdılar. Mesele paraya doymuş elitlerin playboy kızlarından sıkılmaları akabinde hem günah işleme zevkini tatmak hem de acı çektirmekten cinsel zevk almak için gözlerini çocuklara dikmeleri ve bunu her yerde yarı gizli ifşa etmeleri. Hadi amerikalı şarkıcıları anlıyorum dünya çapında meşhur olma şansları var da türkiye gibi küçücük ülkede yazık lan özendiğiniz şeye bak. Çocuğa tecavüz etmek hayali kuran küçük pipili hıyar gibi zenginlere malzeme veriyorsunuz. Üç beş seneye unutulup gideceksin değdi mi?

"ivory black" nickli yazar ise şu değerlendirmelerde bulunmuş:

Açılın müziğin kompetanı geldi.

1. Muhteşem bir altyapı ile hazırlanmış. Şarkıyı dinleten en önemli etken de bu olacak. Ozan çolakoğlu'nun eline sağlık da ulan şerefiz tarkan'a neden böyle arenjeler sunmuyorsun.

2. Aleyna'nın sesi çok çocuksu çıkmış. Şarkıyı bir çocuğun söylediği çok belli. İlk şarkısında bu böyle değildi.

3. Sözleri sakızların içinden çıkan mani gibi. Ancak serdar ortaç'ın omuz ovalalarından çok daha güzel. Ayrıca müziğin akışında sözlerdeki basitlik neredeyse kulağa hiç batmıyor.

4. Aleyna zaten demek yerine ısrarla saten diyor.

5. Klibin şarkının içeriği ile hiç bir ilgisi yok. Şarkı ali baba'nın çiftliği olsaydı klip anlamlı olabilirdi. Şu haliyle çok absürt duruyor.

Sonuç: Müzik listelerime alabilirim."