Ali Anil egitim camiasini yasa bogdu

Nigde'nin Ulukisla ilçesinde meydana gelen trafik kazasinda hayatini kaybeden ögretmen Ali Anil egitim camiasini yasa bogdu.

Serit ihlali sonucu meydana geldigi belirlenen kazada Mustafa Küçükavsar Yatili Bölge Ilkögretim Okulu’nda (YIBO) ögretmenlik yapan Ali Anil olay yerinde hayatini kaybetti.
Trafik kazasinda hayatini kaybeden Anil için görev yaptigi Mustafa Küçükavsar YIBO’da bir tören düzenlendi. Törene Ulukisla Kaymakami Muhittin Pamuk, Nigde Milli Egitim Müdürü Halil Ibrahim Yasar, Ulukisla Ilçe Milli Egitim Müdürü Adem Yavuz Yalniz, Anil’in mesai arkadaslari ve ögrencileri katildi.
Anil’in cenazesi görev yaptigi okulda düzenlenen törende sonra Kisla Camii’ne getirildi ve kilinan cenaze namazinin ardindan sevenlerinin dualari arasinda topraga verildi.
Öte yandan, ögretmen Ali Anil’in kaza yaptigi yer, E-90 karayolunun Ulukisla kesimindeki tehlikeli noktalardan biri olarak biliniyor.
Kazanin oldugu bölgeyi ilkögretim ve üniversite ögrencileri okula gidebilmek için kullanmak zorunda kaliyor. Ancak alt veya üst geçidin olmamasi ögrenciler için okul yolunu çileli hale getiriyor.