Ali Bakan: 70 proje hazırladık göreve talibiz

AK Parti Malatya belediye başkan aday adayı Ali Bakan, senelerdir siyaset içinde yer aldığını, yılların birikimiyle kenti daha yaşanır hale getirmek için 70 proje hazırladıklarını belirtti.

AK Parti Malatya belediye başkan aday adayı Ali Bakan, senelerdir siyaset içinde yer aldığını, yılların birikimiyle kenti daha yaşanır hale getirmek için 70 proje hazırladıklarını belirtti.

Ali Bakan, Cihan Haber Ajansı Malatya Temsilciliği’ni ziyaret etti. Bakan, burada yaptığı konuşmada, Malatya’nın yerel seçimlerle fiilen büyükşehir statüsüne kavuşacağını söyledi. Yeni statünün şehir için önemli bir fırsat olduğunu vurgulayan Bakan, şöyle dedi: “Büyükşehir Yasası ve büyükşehir seçimleri Malatya için bir fırsattır. Bunun fırsat olduğunu gördüğümüz için Malatya’nın bu fırsatı değerlendirmesi gerektiği için buradayız. Bunların değerlendirilmesine inandığımız için aday oldum. Tek emelimiz Allah’ın rızasını kazanmak, şu yaşadığımız, büyüdüğümüz bu topraklara hizmet etmektir. Bakın Yeşilyurt ve Battalgazi bundan on yıl önce bir ilçeydi, arada yerleşim kesintisi vardı. Bugün o ilçeler mahalle oldu. Malatya merkezi artık sadece Yeşilyurt ve Battalgazi’den ibaret değildir. Başkan seçilecek insanın ulaşım, altyapı, imar, sosyal tesislerin, parkların her türlü dağılımında develi yokuşundan başlayıp Kömürhan Köprüsü’ne, ova içindeki her yere dağıtması lazım. Artık Malatya’nın önümüzdeki yirmi yılda Akçadağ, Kale, Yazıhan da bir mahallesi olacaktır. Biz yeni bir şehri kurduğumuzda Akçadağ ve Kale on dakika mesafede olacak, çünkü şehir genişliyor. Şehir planlanırken Akçadağ, Kale ve Yazıhan’la beraber bu ovanın tamamının planlanması lazım.”

Malatya’nın sağlıklı gelişmesi, daha yaşanır bir kent olması, sorunsuz bir şehir haline getirecek 70 proje hazırladıklarını söyleyen Bakan, “Kurucu ekibimiz hazır. Malatya için söyleyecek sözü olanı, çorbaya atacak tuzu olanı, Malatya’nın selameti için projesi olan herkesi de yanımıza bekliyoruz. Eğer bize görev verilirse bu projeleri de sizlerle paylaşacağız. Bizim de Sayın Başbakanımız gibi hedeflerimiz var. Şehrin uzun vadeli gelişim eksenini baz alarak uzun vadeli projeleri hayata geçireceğiz. Kronikleşmiş sorunlara çözümler sunacağız.” diye konuştu.

Kentteki trafik sorununa da değinen Ali Bakan, yoğunluğun azaltılması için şoför okulu, Topsöğüt mevkiinde mevcut dokuyu bozmadan alt merkezler oluşturulmasını düşündüklerini kaydetti.