Ali Şen; ‘Sanıyorum Türkiye’nin cezası üç maça iner’

Fenerbahçe'nin eski kulüp başkanlarından Ali Şen, Türkiye - İsviçre maçı sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle Türkiye'ye verilen 6 maçlık cezanın FIFA Tahkim Kurulu tarafından 3 maça indirileceğine inandığını söyledi.

Haluk Ulusoy ön plana çıkmıyor ama çok iyi işler yapıyor. Bana göre 6 maçlık ceza üçe iner. Maçları yine dışarda oynarız ama seyircili. Kalan üç maçta seyircisiz olarak oynarız. Yine yeni seçilen federasyon İsviçre maçı sonrasında tünelde İsviçreli futbolcuya tekme atan kişiyi ortaya çıkarabilseydi cezayı hafif atlatırdık. O zaman sadece havalimanı ve sonrasında yaşanan olaylardan dolayı ceza alırdık” dedi.

Neuchautel Xamax maçı sonrasında FIFA’da yapmış olduğu çalışmalarla Galatasaray’ın tur atlamasında büyük bir katkısı olduğunu bir kez daha dile getiren Ali Şen, “Ben o olayı kesinlikle açıklamam. Galatasaray tribünleri bana küfür ederken bile açıklamadım. Şu anda da açıklamam. Eğer açıklarsam Galatasaray kupalardan ihraç edilir. Bu olayı o zamanın Galatasaray yöneticileri çok iyi biliyor” dedi.