Ali Turan Florya’da

Olaylı bir şekilde Kayserispor'dan ayrılan ve Galatasaray'la anlaşan Ali Turan da antrenmana çıktı.

Galatasaray, Turkcell Süper Lig’in 31. haftasında Bursaspor ile karşılaşacağı maçın hazırlıklarını yaptığı antrenman ile sürdürürken, olaylı bir şekilde Kayserispor’dan ayrılan ve Galatasaray’la anlaşan Ali Turan da antrenmana çıktı.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde Teknik Direktör Frank Rijkaard yönetimindeki antrenman ısınma ve açma germe hareketleri ile başladı. Ana bölümde taktik ve teknik çalışmalar yapan Galatasaraylı oyuncular soğuma ve açma germe hareketleri ile antrenmanı sonlandırdı.

Basına ve taraftara kapalı yapılan antrenmanda sakatlığı süren Harry Kewell’ın tedavisinin ardından salon ve sahada takımdan ayrı çalıştırıldığı bildirildi.

ALİ TURAN DA FLORYA’DA ANTRENMANA ÇIKTI

2009-2010 sezonunun devre arası transferinde prensip anlaşmasına varılan Kayserispor’un eski oyuncusu Ali Turan da Florya Metin Oktay Tesisleri’nde antrenmana çıktı. Kondisyoner eşliğinde takımdan ayrı olarak çalıştırılan Ali Turan’ın sezon sonuna kadar çalışmalara katılacağı ve yeni sezonda yabancılık çekmemesi için böyle bir karar alındığı öğrenildi.

Galatasaray Spor Kulübü’nün resmi internet sitesinden Ali Turan’la ilgili yapılan açıklamada, ”Kendisiyle 1 Haziran 2010 tarihinden itibaren geçerli olacak prensip anlaşmasına varılan Ali Turan, kondisyoner Fatih Yıldız yönetiminde salon ve sahada takımdan ayrı olarak çalıştırıldı.” denildi.

Bu arada Galatasaray, Bursaspor maçının hazırlıklarını yarın sabah 10.30’da basına ve taraftara kapalı olarak yapılacak antrenmanla sürdürecek.