Ali Uğur Akbaş: Çukurova’nın makus talihini değiştireceğiz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş, yeni kurulmasına rağmen belediyenin ilçeye bir çivi bile çakmadığını belirterek, "Çukurova'nın makus talihini değiştireceğiz.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş, yeni kurulmasına rağmen belediyenin ilçeye bir çivi bile çakmadığını belirterek, “Çukurova’nın makus talihini değiştireceğiz.” dedi.

MHP Genel Merkezi’nin aday olarak açıkladığı Akbaş, önemli projelerle belediyeye talip olduklarını söyledi. ‘Makam için değil hizmet için varım’ diyen Akbaş, “Çukurovalı hak ettiği yerde değil, beklediği hizmeti hiç alamadı. 4.5 yıldır ilçeye bir çivi bile takılmadı. Karslılarla fuar alanı arasını olduğu gibi elden geçireceğiz. Buralarda yürüyüş parkurları, turizme yönelik butik oteller şeklinde marka restoran ve kafeleri getireceğiz.” dedi. Adana’da en fazla ihmal edilen bölgesinin göl kenarı olduğunu vurgulayan Ali Uğur Akbaş, “Karslı bölgesi ilçe, Adnan Menderes Bulvarı ise Büyükşehir’e bağlı. Göl birçok şehre nasip olmayan bir güzelliğe sahip. Ama insanlar oralarda ailesiyle zaman geçiremiyor. Güvenlik sorunu ve keşmekeşlik var. Sadece arabalara binip başıboş insanların ellerinde alkol şişeleriyle kafa çektiği alan haline getirilmiş. Çukurova bölgesine bağlı olan yerleri ıslah edip oraya çok güzel mekanlar kazandıracağız.” diye konuştu.

Çukurova’nın yüzde 5’ten fazlasının engelli olduğunu kaydeden Akbaş, ancak engellilerin sokağa çıkamaz duruma getirildiğini aktardı. Engeliler için yollarda düzenlemeler yapacaklarını dile getiren başkan adayı, “Yüzüncü yıldan başlatıp iller bankası kavşağına kadar bisiklet yolu yapacağız. Hem sağlıklı yaşam hem de trafiği rahatlatma açısından böyle bir hizmet vereceğiz.”

HER MAHALLEYE SOSYAL TESİS
Başkan olması halinde her mahalleye bir sosyal tesis projelerinin olduğunu belirten Akbaş şöyle devam etti: “Bu tesislerde su ve çaydan para almayacağız. Buralarda mahalleliler çalışacak. Kar amacı gütmeyeceğiz. Her hangi bir işletmeciye verip de yüksek fiyatlar olmayacak. Mahallelinin kullanacağı tesisler olacak. Her mahalleye ayrı kuracağız. Ekonomik olacak. Buralarda insanlar çok cüzi paralar ödeyerek düğünlerini yapacak. Çok güzel bir kütüphane oluşturacağız. Spor alanları kuracağız. Vatandaş geldiğinde hem iyi vakit geçirecek hem spor yapacak hem karnını doyuracak. Çocuklar için oyun sahaları olacak. Üniversite öğrenciler için yurtlar ve bakıma muhtaçlara yönelik barınma merkezleri açacağız.”

YENİ EVLİ VE EVLENECEK KİŞİLERE 40-50 BİN LİRAYA KONUT
Yeni evlenen çiftlerin en büyük sorunlarının ev olduğunu vurgulayan Ali Uğur Akbaş, yeni evlenen ve resmi nikahına başvurmuş evlenecek kişileri sembolik fiyatla ev sahibi yapacaklarını vadetti. Toplu konut merkezi kuracaklarını anlatan Akbaş, “Yeni evlenenlerin en büyük sorunları ev. Kira sıkıntısı olunca evde sorunları artıyor. Ama evi olursa bir şekilde geçinip gidiyor insan. Bu günün şartlarında 40-50 bin lira gibi rakamlarla ve vadeli ödeme şartlarıyla yeni evlileri ev sahibi yapacağız. Seçimi kazanacağımıza inanıyoruz. Çukurova’da CHP’nin yüzde 30-40 oyu varsa karşısında da 60-70 sağ kesimin oyu var. İlçenin yapısı nedeniyle de sağ seçmenin MHP etrafında birleşeceğini düşünüyorum.” şeklinde sözlerini tamamladı.