Aliağailköğretim okuluna 25 satranç takımı hediye etti

Aliağa Belediye Başkanı Tansu Kaya, Gazi İlköğretim Okulu öğrencilerinin misafiri olarak satranç kulübüne 25 adet satranç takımı hediye etti.

Kaya’yı soru yağmuruna tutan öğrenciler, özellikle çocuklara yönelik ve çevre konusunda Kaya’yı soru yağmuruna tutan öğrenciler, özellikle çocuklara yönelik ve çevre konusunda yapılan çalışmalar hakkında merak ettiklerini öğrendi. Öğrencilerin yoğun isteği üzerine imza da dağıtan Kaya, mini konferansın ardından beraberinde getirdiği 25 satranç takımını, okulun satranç kulübündeki öğrencilere verdi.

Bu yıl düzenlenecek 17. Uluslararası Aliağa Festivali’nde satranç turnuvası da yapılacağını söyleyen Tansu Kaya, öğrencileri katılmaya davet etti. Son zamanlarda okullarda ortaya çıkan şiddet olaylarına da dikkat çeken başkan Kaya, “Satrancı tercih eden çocuklar, başka yerlerde vakit öldürüyor olabilirdi. Çocuklarımızı ve gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve şiddet olaylarının önüne geçmek için geç kalmadan spora ve faydalı işlere yönlendirmeliyiz.” dedi.