Alışma devresini atlattı

Alışma devresini atlattığını, fizik kondisyon açığını kapattığını kaydeden Maldonado, Zico'nun görev vermesi durumunda oynamaya hazır olduğunu söyledi.

‘Her şey çok iyi’
Kanarya’nın yeni transferi Maldonado’dan mesaj var. Bir süre önce kadroya dahil edilen ve Pendikspor ile oynanan özel maçta ilk kez Sarı-Lacivertli formayı giyen Şilili oyuncu, her şeyin çok iyi gittiğini belirterek, “Alışma devresini atlattım. Geçen zamanı iyi değerlendirdim ve kendimi çok iyi hissediyorum. Hazırlık maçı da iyi geçti. Fizik kondisyon açığımı kapattım. Fizik ve mental açıdan hazırım. Zico isterse, bu hafta oynarım. Tabii ki karar hocamızın” dedi.

İsimleri öğreniyor
Santos’ta maçların bitiminin ardından bir ay dinlenme şansı bulduğunu dile getiren Maldonado, “Yani çok fazla açığım yok. Bundan sonra rutin antrenmanlara devam edeceğim. Her şey çok güzel gidiyor” diye konuştu. Takım arkadaşlarıyla uyum sağlamaya başladığını ifade eden Şilili yıldız, “Yavaş yavaş herkesin ismini öğreniyorum. İsimlerin, Latin adlarından farklı olması nedeniyle biraz zorlanıyorum. Şimdilik Can ve Deniz’in isimlerini öğrendim” diye konuştu.