Alkolikler polise saldırdı

İşkembe salonunda içki içmek isteyen 4 kişi kendilerini ihtar eden polise saldırdı.

Olaya müdahale eden polis memurlarının giysilerini yırtıp çeşitli yerlerinden yaralayan şahıslar, takviye ekiplerin desteğiyle gözaltına alındı.
Olay saat 03:00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 34 PUH 71 plakalı otomobille Abide-i Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan Saruhan İşkembe Salonu’na gelen ikisi kadın 4 kişi, görevlilerden alkollü içki istedi. Görevliler içki satılmadığını söyleyince, şahıslardan birisi dışardan alkollü içki alarak kurdukları masada içmeye başladı. Görevlilerin uyarısına aldırış etmeyen şahıslar, o sırada içerde yemek yemekte olan bir polis ekibinin ihtarlarına da uymadı. Bunun üzerine polis memurları şahısları dışarı çıkarmak istedi. İhtarlara uymayarak polise saldıran şahıslar, 2 polis memurunun elbislerini yırtarak, çeşitli yerlerinden yaraladı. Daha sonra olay yerine çok sayıda takviye ekip geldi. Geldikleri otomobille kaçmaya çalışan şahıslar yaka paça otomobilden indirilerek gözaltına alındı. İsimleri öğrenilemeyen kadınlar Şişli Polis Merkezi’nde serbest bırakılırken, isimleri Bahattin T. ve Aytaç Ç. olduğu öğrenilen 2 kişi polise mukavemetten savcılığa sevkedildi.

Lokanta sahibi Güven Turan, şahısların içerde içki içmek istediğini, karşı çıkınca da polise saldırdığını söyledi. Polisin araç içinde yaptığı incelemede, poşet içinde kenevir, esrar ve uyuşturucu hap bulundu.