Alkollü bayan sürücü gazetecilere saldırdı

Ankara'da alkol aldıktan sonra direksiyon başına geçen bayan sürücü önce kaza yaptı, ardından olay yerindeki polis ekiplerine ve gazetecilere saldırdı ve hakaretlerde bulundu.

Aşırı alkol aldıktan sonra 06 AB 5754 plakalı otomobilinin direksiyonuna geçen ehliyetsiz Didem Kor, park halinde bulunan 34 BU 0534 plakalı otomobile çarptı. Kaza sonra olay yerine polis ekipleri çağırıldı.

Didem Kor, olay yerine gelen polis ekiplerini çileden çıkarttı. Kendisini aracın içine kilitleyen Kor, aracın içinden kendisini görüntülemek isteyen gazetecilere el hareketleri yaptı. Polis ekipleri kendisini aracın içine kilitleyen Kor’dan aracın kapısını açmasını istedi. Polis ekiplerinin isteği üzerine kapıyı açan Kor, kendisini görüntülemeyek isteyen gazetecilerle koyu bir muhabbete girdi.

Dışişleri Bakanlığı’nda ajan olduğunu iddia eden Didem Kor, “Kafam çok iyi. Çok alkol aldım. Kaza yapmışım onun bile farkında değilim.” dedi. Mehmet Ali Ağca’ya aşık olduğunu belirten Didem Kor, “Onun sevgilisi olan kadın çok güzel makyaj yapıyor. Ama ben ondan daha güzelim.” diye konuştu. Alkol aldığını söyleyen Kor, aracı ehliyetsiz olarak kullandığını da itiraf etti.

Uzun süre gazetecilerle konuşan Kor, aldığı alkolün de etkisiyle bir anda gazetecilere ağıza alınmayacak hakaretlerde bulundu. Kor, daha sonra aracın içinde eline ne geçirdiyse kendisini görüntüleyen gazetecilere fırlattı. Kendini tekrar aracın içine kilitleyen Kor, teybi açarak yükses seste dinlemeye başladı. Polis ekipleri ise teybi kapattırmak için uzun süre uğraştı.

Daha sonra Didem Kor kapıyı açınca bir polis memuru otomobile binerek teybi kapattı. Kor, kendisine ehliyet soran polis memurundan sigara istedi. Polis memuru kendisinin sigara kullanmadığını söyleyince çevredeki vatandaşlardan biri Kor’a sigara verdi. Polis memuru Kor’un alkol kontrolünün yapılması için araçtan inmesini söyledi. Ancak Kor, yürüyemeyeceğini öne sürerek kendisinin araçla birlikte karalola götürülmesini istedi.

Polise zor anlar yaşatan Kor, uzun uğraşların sonunda aracından indirildi. Kendisini ekip otosuna götürmek isteyen polis ekiplerine hakaret etmeye başlayan Kor, hızını alamayarak görevlilere tekme attı. Güçlükle ekip otosuna bindirilen Didem Kor, Esat Polis karakoluna, oradan da alkol testi için Ankara Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.