Alkollü olduğu belirlenen Beşiktaşlı taraftarlar maça alınmadı

Kayserispor ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmada üst araması yapıldı.

Kayserispor ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmada üst araması yapıldı. Şüphelenilen kişilerde alkol kontrolü yapıldı. Beşiktaşlı 20 kadar taraftar 50 promilin üzerinde alkollü çıktı ve maça alınmadı.

    Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü, Kayserispor ile Beşiktaş arasında oynanan lig maçı öncesinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Çok sayıda polis, taraftarların güvenli bir şekilde sahaya intikali ve maçı rahatlıkla seyretmeleri için görev yaptı.

    Kayserispor ve Beşiktaş taraftarların giriş kapılarında ise üst araması yapıldı. Durumlarından şüphelenilen taraftarlara da alkol kontrolü yapıldı. Alkolmetre cihazıyla yapılan kontrollerde çok sayıda taraftarın alkol aldığı belirlendi.

    Beşiktaşlı taraftarların girdiği kapıda yapılan kontrollerde 50 promilin üzerinde alkollü çıkan taraftarlar maça alınmadı. Bazı taraftarların ise 75-80 promil alkollü çıkması da dikkat çekti. Yaklaşık 20 kadar taraftarın tribünlere alınmayarak geri gönderilmesinde bazıları alkol kontrolü yaptırmak istemedi. Polisin ısrara üzerine çok az miktarda alkol aldığını dile getiren bazı taraftarlar, maçı izlemek için İstanbul’dan geldiğini söyleyerek stada girmek istedi. Ancak polis alkol kontrolünü yaptı ve 50 promilin üzerinde olanları sahaya almadı.

    Yaklaşık 5 bin Beşiktaşlı taraftar maçı izledi.