Alkollü şahıslar polisi tekmeyle yaraladı

Edremit'te gece devriyesine çıkan polis ekibi alkol alan şahısları uyarmak istedi.

Olay, Balıkesir’in Edremit İlçesi Gümrük Mahallesi’nde meydana geldi. Polis, minibüs durağı mevkiinde alkol alan Ferit O. (24), Yakup A. ve Mustafa A. (26) isimli şahısları uyarmak istedi. Şahısların karşı çıkmaları üzerine polis ile şahıslar arasında bir süre tartışma yaşandı. Daha sonra yaşanan kısa süreli arbede sonucunda Körfez Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Ahmet Sızmaz, hayalarına aldığı tekme sonucu yere yığıldı. Olay yerine gelen meslektaşları tarafından Edremit Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Sızmaz, tedavi altına alındı. Olaya neden olan alkollü şahıslardan Mustafa Akçalı aldığı alkol nedeni ile baygınlık geçirdi. Akçalı, olay yerine gelen ambulans ile Kazdağı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Öte yandan diğer şahıslar ise polis tarafından güçlükle ekip otosuna bindirilerek hastaneye getirildi. Bir süre hastane içersinde de taşkınlıklarını devam ettiren alkolü gençler, daha sonra sorgulamak üzere karakola götürüldü. Hastanede yapılan muayene sonucu, üç şâhsın da yaklaşık 300 promil alkollü olduğu ortaya çıktı.

Meslektaşları tarafından hastaneye getirilen polis memuru, bir süre müşahede altında tutuldu. Olayı duyan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yeler ile meslektaşları hastaneye akın ederek Sızmaz’ın durumu hakkında bilgi aldı. Sızmaz, daha sonra yine arkadaşlarının yardımı ile evine götürüldü.

Diğer taraftan, pazar yeri mevkiinde alkollü bir şahsın elindeki bıçakla çevreye saldırdığını duyan polis, kısa sürede olay yerine intikal ederek Tuğrul Ölmez (28) isimli şahsı, elinden bıçağı güçlükle alıp etkisiz hale getirdi.