Alkollü sürücü; ‘Beni medya maymunu yapmayın’

Alkol aldıktan sora direksiyona geçen şahıs, aşırı hız yapınca Unkapanı Köprüsü girişinde takla atarak yeşillik alana uçtu.

Kazanın ardından basın menbuplarına ilk önce alkol almadığını söyleyip, daha sonra sadece bir kadeh viski içtiğini itiraf eden alkollü sürücü, bir medya patronunun arkadaşı olduğunu iddia ederek, görüntü alınmasını önlemeye çalıştı.
Kaza saat 02.30 sıralarında Eminönü Unkapanı girişinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, arkadaşlarıyla birlikte alkol aldıktan sonra direksiyona geçen Yaşar Aydanoğlu isimli şahıs, 34 AK 8594 plakalı aracıyla Unkapanı’dan Taksim istikametine yola çıktı. Aşırı hız yapan Aydanoğlu, alkolün etkisiyle kontrolünü kayberedek Köprü girişindeki bariyerlere çarptı. Bariyerleri parçalayan araç, yeşillik alana uçarak takla attı. Kazada araç içinde bulunan Yaşar Aydanoğlu, Osman Mazlum ve Ömer Faruk Öztürk hafif şekilde yaralandı. Yaralı şahıslar ambulansla Taksim İlkyardım Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Takla atan araçtan çıkar çıkmaz sigara yakan sürücü Yaşar Aydanoğlu, alkkollü olduğunu kabul etmedi. Basın mensuplarının ısrarlı soruları üzerine bir kadeh viski içtiğini itiraf eden Aydanoğlu, “Benim üzerime fazla gelmeyin. Beni medya maymunu yapmayın. Ben bir medya patronunun arkadaşıyım.” diye konuştu.

Kazada hurdaya dönen araç çekiciye konularak otoparka kaldırıldı.