Alkollü sürücü polise beddua edince karakolluk oldu

Ankara'da alkollü ve ehliyetsiz sürücü kendisine cezai işlem uygulayan polis memuruna beddua edince karakolluk oldu.

Ankara’da belirli noktalarda trafik ve alkol uygulaması yapan polis ekipleri kontroller sırasında zaman zaman zor anlar yaşadı. Çeşitli semtlerde belli saatlerde yapılan uygulamalar sırasında ilginç görüntüler ortaya çıktı.

İlk olay, Altındağ İlçesi’ne bağlı Talatpaşa Bulvarı üzerinde meydana geldi. Uygulama sırasında durdurularak ehliyeti sorulan şahıs, önce ehliyetinin olmadığını söyledi daha sonra ise yapılan alkol kontrolünde alkol aldığı ortaya çıkınca ortalığı birbirine kattı. Ehliyetsiz sürücü, aracının otoparka çekilmesini isteyen polis memuruna beddua etmeye başladı.

“Beni ekmeğimden ettin, çocuğundan bulursun inşallah” şeklinde polis memuruna bedduaeden sürücüyü kontrol etmekte zorlanan trafik ekipleri, olay yerine Asayiş ekibi talep etti.

Bu arada, söz konusu sürücü aracını çekiciye bağlayan görevliye tekme-tokat saldırdı. Bir türlü zapt edilemeyen sürücü olay yerine gelen Asayiş ekiplerince ekip otosuna bindirilerek polis merkezine götürüldü.

Uygulamalar sırasında meydana gelen diğer bir olayda ise, alkollü bayan sürücü, evinin yakın olmasını bahane ederek cezadan kurtulmak istedi. Ancak bayan sürücünün bu bahanesi ehliyetine el konulmasının önüne geçemedi.