Alkollü ve ehliyetsiz sürücü faciaya neden oluyordu

SAMSUN - Alkollü ve ehliyetsiz sürücü, gaz tankeri tasiyan tira çarparak devirdi, tankerin bos olmasi faciayi önledi

Çarpma sirasinda tanker kismi tirdan kurtularak yola devrildi. Diger kamyon ise yana devrilerek kaldirima çikti. Her 2 araçta da büyük maddi hasarlar meydana gelen kazayi incelemek için kisa bir süre sonra olay yerine gelen polis ekipleri, her 2 aracin tankerlerinin bos olmasinin muhtemel bir faciayi önledigi belirtti.

Hayrettin Sahinoglu isimli petrol kamyonu sürücüsünün Dogupark’tan kontrolsüz bir sekilde çikmasiyla gece saat 23.15’de meydana gelen olayda trafik polisleri, kamyon sürücüsü Sahinoglu’nun 238 promil alkol aldigi ve ehliyetsiz araç kullandigini tespit etti.

Alkolün etkisiyle ayakta durmakta zorluk çeken kamyon sürücüsü, kaza yaptiginin farkina varinca sok geçirdi. Telefonu ile sirketini arayan Sahinoglu’nu sakinlestirmek ise yine polise düstü. Tir sürücüsü Ahmet Erolan ise kamyon sürücüsünü suçladi. Tirinda ve gaz sirketine ait dorsede olusan hasari gören Erolan, bunalima girdi.

Kazanin ardindan getirilen çekici ile kamyon emniyetli bir bölgeye çekildi. Kavsak trafiye kapatildi. Araçlardan sizan mazotun yolu kayganlastirmasi için itfaiye ekipleri yolu tazikli su ile temizledi. TIR dorsenini kaldirmak için getirilen büyük çekicinin yetersiz kalinacaginin anlasilmasi üzerine kaza yerine vinç getirildi.

Çelik halatlar ve kancalar baglandiktan sonra yan yatan dorse kaldirilarak yolun kenarina çekildi. Yol ise tamamen temizlendikten sonra trafige açildi.