Alman çift 50+ projesi kapsamında Anamur’u tanıyacak

Avrupa Birliği (AB) eğitim programı GRUNDVIG desteği çerçevesinde yürütülen ve 50 yaş üstü vatandaşların yararlanacağı 50+ Projesi, Bingen-Anamur Dostluk Derneği tarafından da uygumaya konuldu.

Avrupa Birliği (AB) eğitim programı GRUNDVIG desteği çerçevesinde yürütülen ve 50 yaş üstü vatandaşların yararlanacağı 50+ Projesi, Bingen-Anamur Dostluk Derneği tarafından da uygumaya konuldu. Proje kapsamında Bingen şehrinden kardeş şehir Anamur’a giden ilk Alman çift Marionetta ve Walter Kronebach oldu. Kronebach çifti üç hafta boyunca resmi ve özel kurumlarda staj yaparak

Türkiye’deki iş hayatı hakkında bilgilenecek. Eğitim ve Entegrasyonu Teşvik (INBI) adlı kuruluşun yürüttüğü proje kapsamında 12 katılımcı Anamur ve Bingen’de karşılıklı olarak kültürlerarası ve sosyal yetkinlikleri keşfedecek. Gazipaşa Havaalanı’nda Anamurlu Burhan Sağır ve Yaşar Yiğit tarafından karşılanan çift, eğitim gezisi kapsamında ilklerden olmanın sevincini yaşıyor.

Önümüzdeki yıl nisan ayında Anamurlu bir çift de Bingen şehrine gelecek. İki yıla yayılan 50+ projesi, 2015 yılı ortasına kadar devam edecek.