Alman gazetesinde Türkiye tanıtımı

Almanya'nın önde gelen haftalık gazetelerinden Bild am Sonntag, bugün yayımladığı bir özel tatil ekinde Türkiye'nin tanıtımını yaptı.

Akdeniz bölgesinde yapılan çok sayıda kaliteli otel nedeniyle Alman turistlerin büyük çoğunluğunun tatillerini yörede geçirdikleri hatırlatılan haberde, Öger Tours, TUI, Neckermann, Alltours ya da Jahn-Reisen gibi Almanya’nın önde gelen turizm şirketlerinin 2007 yılı için özellikle Ege bölgesindeki tatil yerlerine yönelik olarak yüzde 15’e kadar daha fazla rezervasyon yaptıkları ifade edildi.

İzmir, Bodrum ve Dalaman’a uçakla yolculuğun yaklaşık yarım saat daha kısa sürdüğü ve Antalya’da olduğu kadar güzel bir şekilde tatil yapma imkanı bulunduğu anlatılan haberde, İtalya’nın kuzeyindeki güzel doğa manzaralı Toskana bölgesini andırdığı için Ayvalık’a da “Türkiye’nin Toskana’sı” denildiği kaydedildi.

Bodrum ve çevresinde çok sayıda güzel ada ve sahillerin bulunduğuna işaret edilen haberde, Fethiye’deki Ölüdeniz ile Kuşadası ve Marmaris’in de tatil beldeleri olarak yoğun şekilde geliştikleri belirtildi.

Antik dönemlerdeki 2 dünya harikası kalıntılarının Ege bölgesinde bulunduğuna dikkat çekilen haberde, bunların Efes’teki Artemis tapınağıyla Bodrum’daki Halikarnas anıtı olduğu, Truva’nın da Ayvalık’a yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunduğu ifade edildi.

Pamukkale ve Kapadokya’ya ulaşımın da Ege bölgesinden kolay ve ucuz olduğu, Çeşme’de çeşitli spor imkanlarının bulunduğu, tüm tatil beldelerinde de diskolarla eğlencelerin bol olduğu, bu nedenle Ege bölgesinin de hem tatil yapmak isteyenler, hem de tarihi sevenler için çok uygun bir yöre olduğu kaydedildi.