Alman turistlerin ‘iddia’ çılgınlığı

Antalya'nın Alanya ilçesinde tatil yapan Alman turistler Dünya Kupası için mücadele veren takımlarına güvenerek iddia oynuna milyarlar yatırıyor.

Dünya ve Avrupa liglerinin sona ermesinin ardından iddia bayilerini sevindiren Dünya Kupası maçlarına yabancılar ilgi gösteriyor. Almanlar, takımlarının galibiyeti için iddia kuponlarını milyarları gözden çıkararak yatırırken birbirlerinin fikirlerini de alıyor.

Alman turist Hani Verner Cuntz, Dünya Kupası maçlarında mücadele eden takımlarına destek vermek amacıyla iddia oynadığını söyledi. Dünya Kupası’nın açılış maçı olan Almanya – Kostarika maçından itibaren Almanya’nın bütün maçlarında iddia oynadığını kaydeden Cuntz, iddia oynayarak hem Dünya Kupası heyecanını Alanya’da yaşadığını hem de takımına destek verdiğini belirtti. Başka bir Alman turist Goorge Barhuart ise iddia oynayarak hem kazandığını hem de takımına destek verdiğini belirtti. Dünya Kupası’nda Türkiye’nin olmamasına üzüldüğünü anlatan Barhuart, Avrupa kupaları ve Dünya Kupası maçlarından tanıdığı Türkiye’nin çok güzel futbol oynadığını ifade etti.

İddia bayileri ise Dünya Kupası’na olan ilgiden bir hayli memnun. Almanya galibiyetinin 1’e 1.15 vermesine karşın maça ilginin dudak uçuklatan boyutlara ulaştığını kaydeden çalışanlar, Almanların ardından İngiliz ve Amerika vatandaşların da iddaaya yöneldiklerini kaydetti.

Alanya’da iddia bayiliği yapan Emin Köksal, iddia oynuna en çok Almanların ilgi gösterdiğini söyledi. Almanlar takımlarına çok fazla güvendiğinin altını çizen Köksal, “Bugün oynanan iddia kuponlarına 500 – 600 milyon hatta 1 milyar bile yatıran Almanlar oldu.” dedi.

Alanya’da bulunan yabancıların Dünya Kupası’nda mücadele eden takımlarına destek vermesinin işlerinin açılmasını sağladığını ifade eden Köksal, Almanların yanısıra İngiliz ve Amerikalıların da iddia oynadıklarını dile getirdi.