Almancı Türk’e silahlı saldırı

Almanya'da ikamet eden bir kişi Kadıköy Bostancı'da silahlı saldırıya uğradı.Sokak ortasında kurşun yağmuruna tutulan şahıs, Özel İsviçre Hastanesi'ne kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre Almaya’da yaşayan ve bir süre önce Türkiye’ye gelen Uğur Talçuk (41), Bostancı Emanet Sokak üzerinde 2 kişinin silahlı saldırısına uğradı. Bir araç içerisindeki kişilerin silahından çıkan kurşunlarla ağır yaralanan Talçuk, sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.

Olay yerinde kanlar içinde yatan Uğur Talçuk, hastaneye götürülürken uzun süre gözyaşı döktü. Yerde yaralı yattığı sırada çevredeki meraklı vatandaşlara bağıran Talçuk “Müslüman müslümanı vurur mu? Benim şu halime bakın. Benim suçum ne? Ben yapmışım ki” dedi. Vucudunun çeşitli yerlerine 4 mermi isabet eden Uğur Talçuk’un hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.

Olaydan sonra geniş çaplı araştırma yapan polis ekipleri görgü tanıklarının ifadelerinden yola çıkarak operasyon başlattı. Polis, 25-30 yaşlarında “Böcek Erkan” lakaplı bir kişinin silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği ihtimali üzerinde duruyor.

Silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Uğur Talçuk’un Kuva-i Milliye Derneği’nin Bostancı’da açılacak yeni şubesinin faliyetlerini yürütmek için Almanya’dan geldiği iddia edildi. Emanet Sokak üzerindeki derneğe ait büronun önünde kurşunlanan Talçuk’un bir hafta önce faliyetlerde bulunmak için geldiği öne sürüldü.

Öte yandan iki gün önce de silahlı saldırının meydana geldiği yerin yakınında tek kurşunla öldürülen Hasan Serkan Varış’ın da aynı silahtan çıkan kurşunlarla vurulduğu belirtildi. Hasan Serkan Varış’ın da Kuva-i Milliye Derneği’nin faliyetlerine katıldığı öğrenildi.