Almanlar hedef kitle değil dünya kupasından etkilenmeyiz

Antalya'nın turizm bölgelerinden Belek, Kadriye ve Boğazkent'teki otellerin dünya kupasından etkilenmeyeceği belirtildi.

Berlin’de düzenlenen fuardan dönen Serik Kaymakamı Selami Altınok, bu sezon turizmcilerin dünya kupası nedeniyle olumsuz düşünceler içerisinde olmasına rağmen Serik bölgesinde bulunan otellerin şampiyonadan etkilenmeyeceğini belirtiyor.

Kaymakam Altınok, “Bu sene yapılacak olan Dünya Şampiyonası, Alman turistler üzerinde etkili olacaktır. Ancak, Belek, Kadriye ve Boğazkentte’ki otellerin bundan çok fazla etkilenmeyeceğini zannediyorum. Çünkü, bizim bölgemizdeki otellerimizde hedef kitle sadece Almanlar değil.” dedi.

Mutlaka düşüşlerin yaşanacağını belirten Altınok, bunun tolere edilebileceğini hatırlatarak, “Biz bölgemizde bulunan otelleri bir fabrika olarak düşünüyoruz. Bölgede yeni açılacaklarla birlikte otel sayısı 50’ye çıkacak. 50 bin yatak kapasitesine ulaşacak. Buralarda 15 bin insan çalışıyor.” diye konuştu.

Turizmde kriz söylendisinin bile çalışan insanlarda handikapa yol açacağını anımsatan Kaymakam Altınok, otellerde sayesinde doğrudan ve ya dolaylı olarak 40-50 bin insanın geçimini sürdürdüğünü belirterek, “Bunların işsiz kalması durumunda bölgemizde asayiş ve güvenlik olarak rahatsız edici gelişmeler yaşanır. Bu açıdan biz otelleri el üstünde tutuyoruz.” şeklinde konuştu.