Almanya’nın minik Kur’an bülbülleri

İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları (IGMG) Almanya’da Kur’an-ı Kerim güzel okuma yarışması düzenledi.

10 ila 18 yaş arası Kur’an sevdalıları, okudukları surelerle katılımcılara duygusal anlar yaşattılar.

Abdullan R. Aydın’ın haberi

İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları (IGMG) Kuzey Ruhr Bölgesi ‘nin düzenlediği şubeler arası Kur’an-ı Kerim yarışması Osnabrück Cemiyeti’nde düzenlendi. Yarışmaya katılan minik yüreklere dizüstü bilgisayarlar hediye edildi.

10 YAŞINDAKİ MİNİK KUR’AN SEVDALILAR BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Bölge İrşad Başkanı İkram Sever’in ezber ve yüzüne olarak yapılacağını duyurduğu yarışmaya 10-14 yaş arası ve 14-18 yaş arasında iki grupta toplam 26 yarışmacı katıldı. Yarışma öncesinde bir konuşma yapan IGMG Kuzey Ruhr Bölge Başkanı Murat İleri; “Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğreteninizdir’ hadisinde belirtildiği gibi bizler tohumları saçıyoruz bu yavrularımız da inşallah yeşertecektir. Kur’an bülbülü yavrularımıza huzurlarınızda başarılar dilemek istiyorum” derken IGMG İrşad Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Özden; de; “Kur’an bülbüllerimizi dinledik, Cenab-ı Allah onlardan ve onların yetişmesinde emeği geçenlerden razı olsun. Bu yavrular, birer cevherdir, işlendikçe daha da güzelleşirler” diye konuştu.

KUR’AN-I KERİM YARIŞMASINA KATILAN HERKES KAZANDI

Yarışmanın sonunda yapılan açıklamada bu yarışmaya katılan herkesin aslında kazandığı ifade edilirken ilk 3 sıra ise şöyle açıklandı; “10-14 yaş arası; 1. Bielefeld Şubesi’nden Abdulsamet Türkseven, 2. Steinhagen Şubesi’nden Abdulkerim İleri, 3. Osnabrück Şubesi’nden İsa Recber 14-18 yaş arası; 1. İbbenbüren Şubesi’nden Faruk Kaplan, 2. Osnabrück Şubesi’den Mehmet Emin Akyol, 3. Löhne Şubesi’nden Emre Amil.” Yarışmacılara verilen dizüstü bilgisayarları Başkan Murat İleri takdim etti. Osnabrück Cemiyeti’nin verdiği ziyafetle program daha sona erdi.

VAKİT