Alo 154 Trafik hattı tarihe karıştı

Avrupa Birliği (AB) uyum yasaları sağlıktan tarıma, enerjiden sosyal hayata ve emniyete kadar hayatımızın her alanını değiştirmeye devam ediyor.

AB uyum yasaları çerçevesinde yapılan bir değişiklikle Alo “154” trafik hattı tarihe karıştı. Bundan sonra Alo Trafik ve Polis imdat hatları bir numaradan hizmet verecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü AB uyum yasaları çerçevesinde “Tek Acil Çağrı numarası (112) Uygulaması”na yönelik olarak 154 Alo trafik ve 155 Polis imdat hizmetleri birleştirilerek 155 polis imdat hattı üzerinden hizmet verilecek. Osmaniye Emniyet Müdürlüğü konuyla ilgili alt yapı çalışmalarını tamamladı.

Alo trafik hizmetlerinin sunulduğu 154 numarasının yönetmelik gereğince iptal edildi. Buna göre İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 154 numarası uygulamadan kaldırıldı. Alo 154 üzerinden verilen hizmet 155 Polis imdat hattı üzerinden verilmeye başlandı.

Emniyetten yapılan yazılı açıklamada vatandaşların trafik acil durumlar gibi durumlarda Alo 155 numarasından faydalanacakları bildirildi.