‘Alo Boğam Kaçtı TİM’i göreve hazır

Kurban Bayramı'nda vatandaşların kurbanlıklarının kaçma durumuna karşı Erzincan Belediyesi tarafından kurulan 'Alo Boğam Kaçtı' timi göreve hazır...

Kurban Bayramı’nda vatandaşların kurbanlıklarının kaçma durumuna karşı Erzincan Belediyesi tarafından kurulan ‘Alo Boğam Kaçtı’ timi Erzincanspor Kulübü Tesisleri’nde eğitim ve kondisyon çalışmalarına başladı. Beş kişiden oluşan ekip haftanın belirli günlerinde antrenman yaparak, kaçan kurbanlara nasıl müdahale edeceklerini uygulamalı olarak öğreniyor.

Ekip Şefi Ertuğrul Telli, nezaretinde sabah erken saatlerinde Erzincanspor Tesisleri’ne giden kurban yakalama timi, düz ve engelli koşu yaparak ısınıyor. Bayrama kadar form tutmak amacıyla tüm kondisyon hareketlerini defalarca tekrarlayan tim elemanlarına, daha sonra kurbana kement atılması ve uyuşturucu silahla nasıl müdahale edileceği uygulamalı olarak gösteriliyor.

Kurban Bayramı süresince 24 saat görev yapacak olan ‘Alo Boğam Kaçtı’ Timi eğitimlerine bayrama kadar devam edecek. Ekip Şefi Ertuğrul Telli, kaçan kurbanlara kısa sürede ve zarar vermeden müdahale etmek için, ekip üyelerini eğittiklerini söyledi.