Alparslan Türkeş dualarla anıldı

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatınca partinin kurucu liderleri merhum Alparslan Türkeş'in vefatının 17. yıldönümü nedeniyle Kur'an-ı Kerim okutuldu.

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatınca partinin kurucu liderleri merhum Alparslan Türkeş’in vefatının 17. yıldönümü nedeniyle Kur’an-ı Kerim okutuldu.

Milliyetçi Hareket Partisi Seçim koordinasyon merkezinde yapılan programda bir konuşma yapan çiçeği burnunda Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Milliyetçi Hareket Partisinin kurucusu, Türk Dünyası’nın bilge lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’i 17. ölüm yıl dönümünde sevgi, saygı ve rahmetle andıklarını belirterek şunlaırı söyledi: “Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli siyaset ve devlet adamlarından biri olan Cennetmekân Başbuğ Alparslan Türkeş, milletimizin yine bugünkü gibi Türkiye’nin bütünlüğü tehlikedeyken, ağır buhranlara boğuştuğu ve kendi değerleri içinden bir umut aradığı dönemde ortaya çıkarak, muhteşem eserlere damgasını vurmuş gerçek bir dava adamıdır. Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, gençlik yıllarından itibaren bütün ömrünü vatan ve millet hizmetine adamış, ülkenin milli birliği ve bütünlüğü için bu uğurda hiçbir fedakârlıktan da kaçınmamıştır. Hayatını ülkesine ve milletine adanmışlığın çok önemli ve güzel örneklerini ortaya koymuş olması, Başbuğumuzun siyasi kişiliğinin en kısa ve özlü ifadesidir. Liderliği, azmi, bilgisi, kararlılığı ve cesareti herkes tarafından takdirle karşılanmış olan Başbuğ Alparslan Türkeş, Türk-İslâm âleminde milyonlarca yüreğin saygısını ve sevgisini kazanmış, onun fikirlerine ve mücadelesine gösterilen hürmet ve takdir, her geçen gün daha çok artmıştır. Vatan ve millet sevgisini yüreğinde barındıran ve önemli bir kişiliğe sahip olan merhum liderimiz Alparslan Türkeş’in yetiştirdiği kadrolar ondan aldıkları ilham, güç ve iradeyle dün olduğu gibi bugün de ülkesi ve milleti için her türlü fedakârlığı yapmaya hazırdırlar. Bu vesile ile Başbuğ’umuz merhum Alparslan Türkeş’i vefatının 17. yıldönümü vesilesiyle bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor; Türk-İslâm âlemine, Türk milliyetçilerine ve Ülkücü Hareket’e baş sağlığı diliyorum. Merhum liderimizin Ruhu Şad mekânı Cennet olsun.”

Konuşmanın ardından Kur’an-ı Kerim okunarak dua yapıldı.