Alpay hakkında çıkan olumsuz haberlerden rahatsız…

Almanya Birinci Lig takımlarından FC Köln'de forma giyen Alpay Özalan, 7 senedir hakkında çıkan olumsuz haberlerden rahatsız olduğunu söyledi.

Geçen hafta Türkiye basınında hakkında çıkan olumsuz haberlerin doğru olmadığını belirten Alpay Özalan, “Benim hakkımda yazdıkları yanlış şeyler. Sözde geçen hafta benim maçta oynamayacağımı yazdılar. Ama bana görev verildi. Çıktım maçta futbolumu oynadım. Yalanları ortaya çıktı. Gelip burada araştırma yapmadan yazıyorlar. Yanlış yazdıklarını düzelten yazılar da yok. Kendileri yazıp kendileri okuyor. Ben bunlara üzülüyorum.” diye konuştu.

FC Köln’ün ligdeki durumunun iyi olmadığını söyleyen Alpay, “Takım Almanya liginin en sonlarında yer alıyor. Alışık olmadığım bir durum . Ağırıma da gidiyor. İlk defa böyle bir takımda oynuyorum. Tabii ki takımın iyi olmaması futbolcuların suçu, ama çok şansız maçlar da kaybettik. Sakatlarımız da çok oldu. Köln taraftarına yakışmayan bir yerdeyiz. Takımı kurtarmak için elimizden geleni yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Köln’deki sözleşmesinin sezon sonunda biteceğini belirten Alpay, futbolda transfer hakkında önceden konuşmanın yanlış olacağını ifade etti. 7 yıl önce söylediğinin arkasında oluduğunu ve kesinlikle Türkiye’de futbol oynamayacağını yineleyen tecrübeli futbolcu “Şuan o kararımın arkasındayım. Almanya liginden birkaç takımdan ciddi teklifler aldım. Yurt dışından da gelen ciddi teklifler de var. Bunları değerlendireceğim. Yurt dışında kalmak istiyorum.” açıklamasında bulundu.

FİFA’nın verdiği 6 maçlık cezanın indirilmesi için Tahkim Kurulu’na itirazda bulunduğunu belirten Alpay, Fatih Terim’le iki hafta önce konuştuğunu ve Fatih Hoca’ya başarı dileklerinde bulunduğunu ifade etti. Milli takım içinde veya dışında Fatih Terim’e her türlü desteği vereceğini söyleyen Alpay “Milli takımın içinde veya dışında olmuşuz farketmez. Milli Kakıma her zaman desteğimiz var.” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin maçlarını Almanya’da oynamasını isteyen Alpay, “Türklerin 2. vatanı olan Almanya’da maçların oynanması çok iyi olur.” dedi. Bu yıl Almanya’da yapılacak Dünya Futbol Şampiyonası’nın favorisinin Brezilya olduğunu belirten Alpay, Almanya’nın genç ve yeni bir kadrosu olduğunu ve çok başarılı olacağını söyledi. Alpay, Japonya, Meksıka ve Katar’dan transfer teklifleri aldiğını söyledi.