Altan Tan: BDP muhalefetinde haklı

Gazeteci yazar Altan Tan, Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) muhalefetinde haklı olduğunu söyledi.

Gazeteci yazar Altan Tan, Barış ve Demokrasi Partisi’nin (BDP) muhalefetinde haklı olduğunu söyledi. Altan Tan, BDP’nin taleplerinin hiçbirisini Başbakan Tayyip Erdoğan ciddiye almadığını savundu.

Meclis Genel Kurulu’nda devam eden Anayasa Değişiklik Paketi oylamalarına CHP ve DSP’nin yanı sıra BDP’nin de katılmaması hakkında görüşü sorulan Gazeteci yazar Altan Tan, BDP’nin muhalefetinde haklı olduğunu dile getirdi.

Hükümetin Demokratik ve Toplum Partisi kapatılırken parti kapatma yasasında değişiklik yapmadığını hatırlatan Tan, şu değerlendirmeyi yaptı: “Başbakan Erdoğan şimdi kendi partisinin kapatılma tehlikesi varken anayasa değişikliği yapıyor. Seçim barajıyla ilgili, seçim kanunuyla ilgili, tercihle ilgili hiçbir değişiklik yapmıyor. Kürt kimliğinin tanınmasıyla ilgili Anayasa’da yapılması gereken değişiklikleri yapmıyor. Kendine lazım olan konularda değişiklik yapıyor. Kendine lazım olmayan konularla ilgilenmiyor. Benim sorunlarımla ilgilenmeyen bir değişikliğe neden destek vereyim? Ülkeye lazım olan değişikliklere el sürmüyor. Bu konularla ilgili yeni bir anayasa getirsin hepimiz destekleyelim.” şeklinde konuştu.